اجتماعیاخبار استخدامبوشهربوشهر- سردبیردسته‌بندی نشده

فرماندار کنگان: کم‌کاری پارس جنوبی دراشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر پذیرفتنی نیست

 فرماندار کنگان گفت: کم‌کاری شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی در زمینه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر پذیرفتنی نیست.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرنگار مهر، احمد غریبی  در نشست با رئیس کارگروه اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر اظهار داشت: خدمتگزاری به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و ایجاد فرصت‌های شغلی برای فرزندان آنها علاوه بر جنبه شرعی و عقلانی، حقی قانونی آنان بر جامعه است که باید بیشتر مورد توجه قرار داشته باشد.
وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین برقراری امنیت و اقتدار روزافزون نظام جمهوری اسلامی ثمره خون شهدا و مجاهدت ایثارگران در دوران دفاع مقدس است.
غریبی گفت: شرکت‌های مستقر در منطقه باید در جذب نیرو بر اساس قانون، اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران را در اولویت قرار دهند.
وی یادآور شد: اشتغال جوانان از اولویت‌های دولت مردمی ایران قوی است و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کنگان نسبت به روز رسانی لیست فرزندان جویای کار خانواده‌های شهدا و ایثارگران شهرستان اقدام کند.
فرماندار کنگان با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های خانواده‌های شهدا و ایثارگران، اشتغال فرزندانشان است از تشکیل کارگروهی به همین منظور خبر داد و گفت: جلسات این کارگروه به صورت ماهانه و با حضور مدیران ارشد شرکت‌های مستقر در منطقه برگزار خواهد شد.
وی افزود: هیچ‌گونه کم‌کاری شرکت‌های مستقر در منطقه این شهرستان در زمینه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر پذیرفتنی نیست و باید در استخدام‌ها نسبت به جذب سهمیه ۲۵ درصدی خانواده شهدا و ایثارگران اهتمام ویژه داشته باشند.
غریبی ادامه داد: طرح کارورزی دانش‌آموختگان تحصیلات عالی و پرداخت تسهیلات حمایتی از دیگر اقدامات لازم برای کارآفرینی و اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگر است که باید به طور مستمر مورد توجه مسؤولان دست‌اندرکار باشد.
فرماندار کنگان تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را تکلیف همه مردم و مسئولان دانست و تصریح کرد: باید از همه امکانات و ظرفیت‌های موجود برای پیگیری و رفع مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری این شهرستان استفاده کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا