آموزش و مهارتاجتماعیدسته‌بندی نشدهقمقم- سردبیر

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: هجرت ملی اشتغال آفرینی خلاء بین آموزش و اجرا را پر می‌کند

 سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در مراسم یادواره شهدای اصناف که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، از اهمیت وجود شرایط برای آمادگی کسب و کار در نظام آموزشی گفت.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا محمدهادی زاهدی‌وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در یادواره شهدای اصناف که در حاشیه رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی در قم برگزار شد با ابراز خرسندی از حضور در جمع دغدغه‌مندان اشتغال بیان کرد: پرسشی که اهمیت دارد این است که چرا نرخ بیکاری فارغ التحصیلان بیشتر از نرخ بیکاری دیگران است؟
وی ادامه داد: دانشگاه‌ها را در نسل‌های مختلفی تقسیم بندی می‌کنند که در این تقسیم‌بندی‌ها اکثرا دانشگاه‌های ما در حد دانشگاه‌های نسل اول و دوم هستند، در حالی که دانشگاه‌های نسل چهارم کارآفرینی دارند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی بیان کرد: تا جایی که من در جریان هستم، این رویداد خلاء بین آموزش و اجرا را پر می کند؛ این موضوع دارای اهمیت است زیرا شنیده می‌شود که در بسیاری از کشورها آموزش مهارت اثر بیشتری از آموزش عالی داشته است و یا اینکه افراد از دوره متوسطه وارد بازار کار می شوند و تعامل با جامعه را از آن دوره می‌آموزند؛ اما در کشور ما به ندرت تجربه عملیاتی وجود دارد.
وی افزود: لازم است که کارکردن، مهارت آموزی، نحوه معامله با مشتری، نحوه بازاریابی و خلاقیت در کار را از دوران نوجوانی آموخت، این یک حقیقت است که جوان ما برای بازارکار آماده نمی‌شود.
وی افزود: مطلع شدم که رویداد بانوان نیز درحال برنامه‌ریزی است و امیدوار هستم که دستاوردهای مفیدی به همراه داشته باشد؛ اما باید دید چگونه می‌توان چنین رویدادهایی را به برنامه آموزشی اضافه کرد تا تنها به صورت یک رویداد تکمیلی یا آموزش فوق‌العاده نباشد.
زاهدی‌وفا درباره آموزش کار آفرینی در برنامه آموزشی بیان کرد: این راهی است که باید برای اشتغال آفرینی قشر آموزش عالی مورد برسی قرار گیرد، از این دوره حمایت همه جانبه خواهیم داشت.
گفتنی است که در پایان این مراسم از همسر شهید عبدالحسین کیانی، معروف به جوانمرد قصاب تجلیل شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا