البرزالبرز- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رتبه نخست البرز در پرداخت تسهیلات رونق تولید

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز اعلام کرد: این استان طی سه سال ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ و چهار ماهه اول سال ۱۴۰۱، رتبه نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، «رامین ربیعی» در سی و سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: امسال ۱۶ هزار ۸۶۳ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی استان پرداخت شده و البرز در این شاخص رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: در این مدت از مجموع ۲۵۴ درخواست واصله برای پرداخت تسهیلات رونق تولید، ۲۰۷ مورد به بانک معرفی شده است، که از این تعداد ۱۵۷ مورد عملیاتی شده و تسهیلات درخواستی واحدهای صنعتی استان با همکاری مناسب بانک های عامل‌ پرداخت شده است.
ربیعی گفت: هم اکنون تسهیلاتی تحت عنوان برنامه تولید و اشتغال ذیل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ و ۹۸ تعریف شده که ۵۰ درصد تسهیلات مذکور از منابع داخلی بانک ها و ۵۰ درصد بعدی آن از منابع صندوق توسعه ملی تامین می شود.
رییس سازمان صمت البرز در ادامه گفت: بر اساس قانون، واحدهای دریافت کننده این تسهیلات در صورت تثبیت اشتغال برای واحدهای فعال و افزایش اشتغال برای طرح های نیمه تمام، می توانند از بسته حمایتی سه درصدی یارانه دولت برخوردار شوند که این یارانه پس از تایید کمیته نظارت بر تسهیلات به سرعت اعمال شده و از اقساط وام گیرنده کسر خواهد شد.
ربیعی با بیان اینکه تسهیلات برنامه تولید و اشتغال در سه حوزه تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات نوسازی و بازسازی و تسهیلات تکمیل طرح های نیمه تمام ارائه می شود خاطر نشان کرد: بر همین اساس هم اکنون استان البرز توانسته است تعهد کشوری پرداخت این وام را به صورت کامل انجام دهد و به لحاظ عملکردی در این حوزه رتبه نخست کشوری و در مجموع رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است
وی ادامه داد: همچنین تا سال ۱۴۰۱ استان البرز موفق شده در روند اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ با ارائه تسهیلات به ۱۸۰ واحد تولیدی به مبلغ ۳۶ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال، رتبه دوم کشور را در این زمینه کسب نماید.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا