آموزش و مهارتبوشهربوشهر- سردبیردسته‌بندی نشدهفرهنگی و اجتماعینوآوری و کارآفرینی

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای بوشهر: ۱۰۰ برنامه آموزشی فنی و حرفه ای در استان بوشهر اجرایی می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: همزمان با بزرگداشت هفته ملی مهارت، از ۳۱ تیر تا ۶ مرداد ۱۰۰ برنامه اجرایی در جهت توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در این استان اجرا می‌شود.


به گزارش  بازارکار به نقل از ایرنا، روابط عمومی اداره کل مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر عبدالمجید دراهکی بیان کرد:آموزش‌های فنی و حرفه ای الگوی مناسب برای توانمندسازی جوانان برای ورود به بازار کار است و در این راستا برنامه های کارآفرینی در صدا و سیمای بوشهر با همکاری رسانه ملی تولید و پخش خواهد شد.
وی گفت: آموزش‌های مهارت آموزی کلید اشتغال و توسعه است و در این هیاهوی بیکاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی یکی از نیازهای اصلی جامعه است، زیرا نقش مهارت آموزی در کنار آموزش های تئوری دانشگاه‌ها به نوعی هدایت کننده به سمت چرخه تولید است.
وی افزود: صدا و سیما بستری مناسب برای فرهنگ سازی و توسعه مهارت آموزی است و باید از این فرصت برای ترویج آموزش های مهارتی در استان بوشهر بهره برد.
دراهکی اظهار کرد: در این زمینه امکانات صدا و سیما با استفاده از نیروهای توانمند می‌تواند کمک شایانی به مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در راستای ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در بین خانواده‌ها انجام دهد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در جامعه و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در کشور از ابزار کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و حمایت از تولید ملی با کیفیت ایرانی به شمار می‌رود و صدا وسیما نقش پر رنگی در این زمینه دارد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر در این نشست گفت: در شرایط حاضر و با توجه به نرخ پایین اشتغال در استان بوشهر، آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بهترین فرصت برای ایجاد اشتغال ، کاهش آمار بیکاری ، کسب در آمد و در نتیجه کاهش آسیب‌های اجتماعی در این استان است که صدا و سیما در راستای ترویج مهارت در استان قدم بر می‌دارد.
مهدی حیدری افزود: توجه به اشتغال و مهارت آموزی از مهم ترین دغدغه های استان بوشهر و از اولویت های رسانه استانی است و تلاش می‌شود جایگاه مهارت آموزی با همکاری صدا و سیما این استان ارتقا یابد.
وی اظهار کرد: باید فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه جایگزین مدرک گرایی کنیم و این نیازمند یک همکاری همه جانبه است.
حیدری با بیان اینکه مهارت‌آموزی به اصلاح هرم شغلی کشور کمک می‌کند،گفت: فنی و حرفه ای و صدا وسیما می توانند به کمک هم با برنامه ریزی‌های اصولی خلا بوجود آمده از بیکاری و پرورش نیروی ماهر را از طریق رسانه فرهنگ سازی و اقناع کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا