دسته‌بندی نشدهمرکزیمرکزی- سردبیر

وزیر صمت: فناوری‌های جدید حوزه صنعت در استان مرکزی توسعه یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه استان مرکزی رتبه یک کشور در سطح صنعتی است، گفت: در ساوه و زرندیه مشکل بیکاری وجود ندارد اما توسعه فناوری‌های جدید در حوزه صنعت باید در اولویت قرار گیرد.

 

به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، سیدرضا فاطمی امین در جریان سفر هیات دولت به استان مرکزی، ضمن بازدید از چند واحد صنعتی شهرستان زرندیه و دیدار با فعالان اقتصادی و اقشار مختلف مردم، اظهار کرد: استان مرکزی در حوزه ماشین سازی و صنایع الکترونیک تمرکز داشته و این دو عرصه کارکرد ویژه‌ای در استان مرکزی خواهد داشت که مورد حمایت وزارت صنعت است.
وی با بیان اینکه فناوری‌های جدید در حوزه صنعت استان مرکزی باید در اولویت باشد، گفت: استان مرکزی رتبه یک کشور در سطح صنعتی است، لذا در ساوه و زرندیه مشکل بیکاری وجود ندارد، صنعت به اندازه کافی رشد کرده اما سایر زیرساخت‌ها مثل بیمارستان و مسکن باید در این شهرستان‌ها ارتقاء یابد و به سطح اشتغال ایجاد شده در این منطقه برسد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ۱۵ درصد از حقوق معادنی که دولت دریافت می‌کند صرف هزینه مناطق مجاور می‌شود اما امسال در بودجه کشور، مبالغ در اختیار استانداری ها قرار می‌گیرد که کمک شایانی به توسعه مناطق کم برخوردار خواهد کرد.
فاطمی امین تصریح کرد: تعداد واحدهای صنعتی در زرندیه با یک استان برابری می کند و لازم است تا از زیرساخت های یک استان کشور برخوردار شود؛ درخصوص فاضلاب نیز طی توافق وزارت صمت با وزارت نیرو پساب فاضلاب‌ها خریداری و به مصارف صنعتی می رسد.
وی با تاکید بر ارتباط موثر دانشگاه با صنعت گفت: امنیت دانشگاه و پویایی صنعت از مزایای ارتباط موثر دانشگاه با صنعت است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: حل مشکلات جامعه کار مشترکی بین دولت و مردم است، دولت باید شرایط کسب و کار را تسهیل و زیرساخت ها را فراهم کند و مردم نیز از حداکثر توان خود برای بهره گیری از ظرفیت ها استفاده کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زرندیه نیز با اشاره به ظرفیت بالای زرندیه در حوزه صنعتی و کشاورزی اظهار کرد: زیرساخت های موجود در زرندیه متناسب با رشد صنعت و کشاورزی نیست و مهمترین مطالبه مردم این شهرستان تامین زیرساخت ها به ویژه برطرف کردن کمبود منابع آبی است.
حامد حیدری افزود: عدم رشد متوازن زیر ساخت ها با وجود رشد صنعتی و کشاورزی شهرستان موجب شده که مشکلاتی را در تحقق اهداف توسعه ای ایجاد کند.
وی بیان کرد: زرندیه در تامین سرانه حوزه درمان، راه، آموزش، مسکن، با کمبود جدی مواجه بوده و جزو نقاط کمتر برخوردار محسوب می شود، اما در عین حال جزو شهرستان های برتر استان و کشور در تولید انواع کالاها و محصولات کشاورزی و صنعتی است.
حیدری با اشاره به نرخ بالای مسکن در زرندیه گفت: در این شهرستان نرخ اجاره و خرید مسکن بعضا با نرخ تهران برابری می کند که چالشی پیش روی افراد با بضاعت مالی اندک است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا