بوشهربوشهر- سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل فنی و حرفه ای بوشهر: ۱۳ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر افتتاح شد

 مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: همزمان با سومین روز هفته ملی مهارت ۱۳ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در پنج شهرستان استان بوشهر افتتاح شد.

 


به گزارش بازارکار به نقل از مهر، عبدالمجید دراهکی در آئین افتتاح ۴ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در شهر بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان بوشهر برای توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: ارتقای وزن اجتماعی مهارت در جامعه در مسیر جهش تولید در سال تولید دانش بنیان، اشتغال آفرین، جلب مشارکت برای ایجاد جریان ملی مهارت آموزی، توجه بیشتر به فناورهای نوین در تولید محتوی و ارائه خدمات الکترونیک، توجه به مهارت آموزی در مناطق محروم و حمایت از مهارت آموختگان کار آفرین در راه اندازی کسب و کارهای مهارت بنیان از اهداف اجرای برنامه هفته گرامیداشت مهارت در استان بوشهر است.
وی افزود: از این تعداد چهار آموزشگاه آزاد در بوشهر، چهار آموزشگاه آزاد در دیر، یک آموزشگاه آزاد در جم، یک آموزشگاه آزاد در گناوه، سه آموزشگاه آزاد در کنگان بوده است.
دراهکی با اشاره به فعالیت ۲۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان بوشهر اضافه کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توسعه کشور و استان بوشهر نقش مهمی دارند از این رو هفته ملی مهارت می‌تواند نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه داشته باشد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر گفت: ۸۰ درصد مهارت‌های فنی و حرفه ای ارائه شده متناسب با ظرفیت استان است و افراد آموزش دیده یا خود کارآفرین شده و یا جذب بنگاه‌های اقتصادی می‌شوند.
دراهکی بیان داشت: امروز چهار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در رشته‌های بهداشت و ایمنی، مراقبت و زیبایی و خدمات گردشگری در شهرستان بوشهر در جهت توسعه و ترویج مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس نیاز بازار کار افتتاح شد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر افزود: نگاه سازمان فنی و حرفه‌ای به آموزشگاه‌های آزاد تغییر کرده و این نگاه به دنبال توسعه، رشد، رونق و بالندگی است و امروز آموزشگاه‌های آزاد از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستند و می‌توانند کمک یار مردم باشند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا