دسته‌بندی نشدهقزوینقزوین- سردبیر

قزوین در تبدیل وضعیت ایثارگران در ردیف استانهای برتر قرار دارد

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری قزوین گفت: با توجه به‌ پیگیری های مستمر از سوی دستگاه‌های اجرایی، خوشبختانه قزوین یکی از استان های برتر در تبدیل وضعیت ایثارگران است.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محسن آخوندی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری در خصوص روند تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران در دستگاه های اجرایی استان قزوین اظهار داشت: ایثارگران شاغل در دستگاه های اجرایی بر اساس بند «د» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و همچنین بند «و» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ باید تبدیل وضعیت شوند و پیگیری های لازم برای تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های مشمول در حال انجام است.
وی افزود: در مکاتباتی که در سال گذشته و امسال صورت گرفته، حدود ۴ هزار نفر شناسایی و پیگیری ها برای تبدیل وضعیت نتیجه بخش بوده و خوشبختانه بیش از ۹۷ درصد ایثارگران شاغل در دستگاه ها تبدیل وضعیت شده یا مراحل اداری را طی می کنند.
آخوندی تصریح کرد: گزارش تبدیل وضعیت را به صورت روزانه از دستگاه های مختلف و شهرداری ها دریافت می کنیم و وضعیت شغلی ایثارگران با همکاری بنیاد شهید در سامانه مرتبط ثبت می شود.
مشاور استاندار قزوین در امور ایثارگران گفت: همکاران دفاتر امور شهری و روستایی استانداری به صورت ویژه پیگیر تبدیل وضعیت شاغلین ایثارگر در شهرداری ها و دهیاری های استان هستند که در این راستا شهرداری ها همکاری خوبی دارند و گزارش های دریافتی از اجرای کامل قانون در شهرداری ها حکایت می کند.
آخوندی در خصوص اجرای بند «ج» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه اضافه کرد: بر اساس این قانون باید همه فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد استخدام شوند که بدین منظور مرحله اول آزمون اختصاصی برگزار شده و برنامه ریزی ها برای برگزاری مرحله دوم نیز آغاز شده است.
وی اظهار داشت: تعدادی از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد استان قزوین در مرحله اول پذیرفته شده اند، اما دستگاه ها به دلیل پیش بینی نکردن اعتبار لازم، از استخدام پذیرفته شدگان خودداری می کنند.
مشاور استاندار قزوین در امور ایثارگران یادآورشد: پیگیری هایی برای تامین اعتبار انجام شده و خبرهای خوبی از توافق برای تامین اعتبار پذیرفته شدگان در راه است که امیدواریم این موضوع در روزهای آینده انجام شود.
آخوندی گفت: در مرحله اول آزمون استخدامی در کشور تعداد ۵ هزار و ۵۱۵ نفر جذب شدند که در مرحله تکمیل ظرفیت به ۶ هزار ۹۶۰ نفر رسیده اند و آزمون مرحله دوم نیز به زودی آغاز می شود.
مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری قزوین با اشاره به در پیش بودن ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه توسط مقام معظم رهبری و همچنین آغاز نگارش برنامه هفتم در سطح کشور اظهارداشت: در این زمینه نیز رایزنی هایی با متولیان نگارش برنامه و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان انجام شده و در حال تدوین پیشنهادات برای گنجاندن تقاضاهای ایثارگران در برنامه هفتم توسعه هستیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا