دسته‌بندی نشدهمرکزیمرکزی- سردبیر

دادگستری استان مرکزی از کارآفرینان و کارگران حمایت می‌کند

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: دادگستری استان از کارآفرینان و کارگران حمایت می‌کند و از جمله اقدامات در این راستا می‌توان به استقرار شورای حل اختلاف ویژه صنایع در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه اشاره کرد.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: دادگستری استان از کارآفرینان و کارگران حمایت می‌کند و از جمله اقدامات در این راستا می‌توان به استقرار شورای حل اختلاف ویژه صنایع در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه اشاره کرد.
به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه ، حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی شامگاه یکشنبه در جریان بازدید مسئولان قضایی استان مرکزی و شهرستان ساوه از یکی از شرکت‌ها با اشاره به اقدامات دستگاه قضا در راستای رفع مشکلات اقتصادی اظهار داشت: کلید رفع مشکلات اقتصادی توجه به رونق تولید و توانمندی‌های داخلی است که رفع موانع صنایع و واحدهای تولیدی سبب تسهیل در روند تولید محصولات می‌شود و در نهایت اشتغال‌زایی را به همراه دارد به همین سبب این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد و همه در این راستا قدم برداریم.
وی افزود: امسال شعار سال با تاکید بر تولید دانش‌بنیان با هدف افزایش بهره‌وری توسط مقام معظم رهبری انتخاب شده که باید تولید بر اساس دانش روز باشد تا با ارتقای کیفیت کالای تولیدی در بازارهای جهانی رقابت‌پذیر باشیم و در واقع حرفی برای گفتن داشته باشیم.
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: باید توجه کرد که ورود به مسائل سرمایه‌گذاری، مسائل اقتصادی و اشتغال از وظایف دستگاه قضا نیست اما با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری دستگاه قضا حمایت از تولید و بازدید از واحدهای تولیدی به منظور بررسی میدانی مسائل و مشکلات آنها را در دستور کار دارد و با تمام توان پای کار است.
موسوی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بیش از یک دهه بر شعارهای اقتصادی تاکید دارند که این موضوع اهمیت مسائل اقتصادی و توجه به تولید و اشتغال را می‌رساند و همه باید با تمام توان برای تحقق اهداف و منویات مقام معظم رهبری تلاش کنیم‌.
وی با اشاره به وضعیت این واحد تولیدی دانش‌بنیان گفت: این واحد دانش‌بنیان با تکیه بر ظرفیت جوانان متخصص و تکنولوژی‌های روز در حوزه تولید و ارزآوری برای کشور عملکرد درخشان و موفقیت‌آمیزی داشته همچنین توانسته سهم خوبی در تولید کالا را داشته باشد که جای تقدیر دارد.
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: این مجموعه تولیدی یکی از واحدهای فعال و پیشرفته در حوزه زیرساخت‌ها و تجهیزات است و توجه به این موضوع ضروری است که هدف از این بازدیدها تشویق و ترغیب فعالان اقتصادی برای رونق تولید و تلاش بیشتر بوده و بدانند که دستگاه‌ قضا در کنار آنها است.
موسوی افزود: دادگستری استان از کارآفرینان و کارگران حمایت می‌کند و از جمله اقدامات در این راستا می‌توان به استقرار شورای حل اختلاف ویژه صنایع در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه اشاره کرد که به رفع اختلافات بین جامعه کارگری و کارفرمایی می‌پردازد.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی از صنعتگران و فعالان اقتصادی حمایت می‌کند، گفت: فعالیت این شورای حل اختلاف با هدف جلوگیری از طرح دعاوی طرفین در دستگاه قضایی انجام می‌شود و اختلافات طرفین با حضور کارشناسان و داوران بررسی می‌شود و مسائل در فضایی خارج از دادسرا و دادگاه رسیدگی و بیشتر آنها منجر به صلح و سازش می‌شود که این اقدام بسیار ارزشمند است.
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی عنوان کرد: در سال گذشته تقریبا 70 درصد اختلافات فعالان اقتصادی که در شورای حل اختلاف رسیدگی شده منجر به مصالحه شده که در واقع کار ارزشمند با هزینه کمتر برای رفع اختلافات حوزه روابط تجاری است بنابراین رفع مشکلات فعالان اقتصادی و واحدها برای دادگستری اهمیت بالایی دارد و مورد توجه است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا