استان هادسته‌بندی نشدهقمقم- سردبیر

حمایت از 140 طرح اشتغالزایی در قم مصوب شد

سرپرست امور اقتصادی و دارایی استان قم از تصویب بیش از ۱۴۰طرح اشتغالزایی در استان در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن، پارک علم و فناوری، ارتباطات، گردشگری و صنایع دستی از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰خبر داد

سرپرست امور اقتصادی و دارایی استان قم از تصویب بیش از ۱۴۰طرح اشتغالزایی در استان در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن، پارک علم و فناوری، ارتباطات، گردشگری و صنایع دستی از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰خبر داد.
مهدی فراهانی سرپرست امور اقتصادی و دارایی استان قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با برگزاری جلسات کمیته استانی و بررسی طرح های ارائه شده به دستگاههای اجرایی مرتبط با طرح های فوق، تاکنون 65 طرح گردشگری، 38 طرح در عرصه صنعت و معدن،30 طرح در حوزه کشاورزی،13طرح در حوزه پارک علم و فناوری و 2طرح فناوری ارتباطات، تصویب و جهت اخذ تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.
وی بیان کرد: بانک های عامل در استان با اعتبار سنجی متقاضیان و بررسی شرایط آنها برای دریافت تسهیلات و بر اساس دستورالعمل بانک عامل ستادی، نسبت به میزان تسهیلات، تصیم گیری می کنند.
سرپرست امور اقتصادی و دارایی استان قم تصریح کرد: در جلسات بررسی طرح های معرفی شده، به دستگاه‌های اجرایی و بانک های عامل، توصیه و تاکید شده تا در فرصت زمانی باقیمانده تا پایان سال 1400 نهایت تلاش خود را جهت جذب 1000 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته به استان از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 به عمل آورند.
فراهانی با بیان اینکه از بانک های عامل استانی، خواسته شده تا با سرعت بیشتری روند پرداخت تسهیلات را دنبال کنند، عنوان کرد: در صدد هستیم با تشکیل مستمر جلسات کارشناسی و کارگروه های ذیل جلسات اصلی، روند بررسی سایر طرح ها و ارسال آنها به بانک عامل را تسریع بخشیم.
وی ادامه داد: هدف از جزء1 تا 9 بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 کشور، توسعه کارآفرینی، افزایش اشتغال و حمایت از تولید در استان های کشور است و تسهیلات موضوع این دستورالعمل، به طرح های کارآفرینی، ایجادی، توسعه ای، نیمه تمام و نیز احیای واحدهای تولیدی، شرکت های دانش بنیان و واحدهای تولیدی پیشران قابل تخصیص است.
سرپرست امور اقتصادی و دارایی استان قم گفت: دوره بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش حداکثر یک سال و تسهیلات سرمایه ثابت،حداکثر پنج سال است.
فراهانی افزود: زمان کوتاهی برای جذب اعتبارات بند (الف) ماده 18 قانون بودجه 1400 فرصت باقی است و دستگاه های متولی باید برای جذب این اعتبارات با هدف رونق اشتغال در استان، حداکثر تلاش و همکاری را داشته باشند.
وی بر لزوم جذب اعتبارات استان قم از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1400 تاکید و خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی نسبت به ارائه فراخوان برای شناسایی طرح های اولویت دار و تشکیل کمیته ها به منظور بررسی طرحها اقدام کرده اند تا پس از تصویب طرح ها در کمیته استانی، بانک های عامل در اسرع وقت، تسهیلات مربوطه را اعطاء کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا