آموزش و مهارتاجتماعیپیشنهاد سردبیرتسهیلاتلرستانلرستان- سردبیر

مشاغل خانگی فرصتی مناسب برای ایجاد شغل در لرستان است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد است و از این فرصت باید در استان نهایت استفاده را کرد .

به گزارش بازار کار لرستان، علی جهانی در نشست هم‌اندیشی با روسای ادارات تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان‌های تابعه لرستان، با بیان اینکه قابلیت انجام این نوع مشاغل در منزل با مزایای بسیاری برای شاغلان آن همراه است، اظهارکرد: مشاغل خانگی فرصتی برای رفع معضل بیکاری و ایجاد شغل‌های جدید است و می‌تواند علاوه بر اینکه در رشد و توسعه اقتصادی تاثیر بگذارد، در زمینه توسعه اجتماعی نیز باعث تغییرات مثبت شود.

وی با اشاره به اینکه این نوع مشاغل و تسهیلاتی که در این راستا پرداخت می‌شود منجر به ایجاد فرصت شغلی کوچکی خواهند شد، گفت: هم‌اکنون مشاغل خانگی از جمله شیوه‌های نوین کسب و کار به شمار می‌روند که به دلیل نیاز به حجم پایین سرمایه‌گذاری و سودآوری مطلوب مورد توجه و استقبال بسیار قرار گرفته است؛ لذا از این نوع اشتغال به عنوان یکی از بهترین شیوه‌های کسب و کار برای اشتغال افراد جویای کار به ویژه زنان و جوانان در قالب خوداشتغالی نام می‌برند که علاوه بر اشتغال زمینه توسعه اقتصادی و اجتماعی و کاهش نرخ بیکاری را فراهم می‌کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به رعایت انصاف و عدالت در پرداخت این نوع تسهیلات در بین متقاضیان تاکید کرد و افزود : همه باید تلاش کنیم بدون اینکه تبعیضی در پرداخت‌ها قائل شویم همه متقاضیان را با رعایت نوبت و بدون اینکه کسی سفارش کرده یا آشنای کسی بوده به آنان تسهیلات پرداخت کنیم .

جهانی ادامه داد: پرونده‌های رسیدگی شده در مراجع حل اختلاف نیز در صدور رای آنها سرعت عمل، دقت و عدالت در آنها رعایت شود و از سرگردانی مراجعین و اتلاف وقتشان جلوگیری شود .

وی توجه به گسترش تعاونی‌ها و حمایت از آنها را اولویت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان برشمرد و خاطر نشان کرد : در استان بیش از 3000 تعاونی وجود دارد که نیاز است با تلاش پالایش شوند و شرکت‌های تعاونی فعال نیاز به کمک دارند تا مورد حمایت قرار گیرند .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در واحدهای اقتصادی اشاره و تصریح کرد: سعی شود با تعامل با کارفرمایان و نهادهای اجرایی مرتبط و بازرسی‌های مداوم و برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی  در پیشگیری از این آسیب‌ها به مجموعه کار تولید استان کمک شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا