پیشنهاد سردبیرمازندرانمازندران- سردبیر

جهاد دانشگاهی می‌تواند متولی تحقق شعار سال و رونق کسب‌وکار باشد

مشاور کارآفرینی و اشتغال شورای شهرستان بابل با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی می تواند به عنوان دستگاه متولی برای تحقق شعار سال باشد گفت: جهاد دانشگاهی می تواند در رونق کسب و کار بخصوص مشاغل خانگی و مشاغل خرد گام موثری بردارد

به گزارش خبرنگار بازار کار به نقل از خبرگزاری ایسنا ، مشاور کارآفرینی و اشتغال شورای شهرستان بابل با اشاره به اقدامات جهاد دانشگاهی در حوزه دانش بنیان تاکید کرد: این نهاد می تواند به عنوان دستگاه متولی برای تحقق شعار سال باشد و در رونق کسب و کار به خصوص مشاغل خانگی و خرد گام موثری بردارد.
بهمن وهاب زاده گردرودباری با اشاره به دامنه فعالیت و تنوع شغل ها و اینکه جهاد دانشگاهی گام های مختلفی در این حوزه برداشته است، گفت: می توان برنامه های موفق تری در این حوزه از جهاد شاهد بود به شرطی که در سطح کلان بودجه ای به آن اختصاص یابد.
وهاب زاده، از برگزاری دوره های آموزشی و کاربردی در شاخه های مختلف از جمله طب سنتی، داروخانه و امداد که شاخه های مورد نیاز جامعه و شغل نوینی است خبر داد و گفت: با توجه به دامنه وسیع فعالیت، جهاد دانشگاهی ظرفیت انجام فعالیت های بیشتر متناسب جوانان و افراد تحت پوشش را دارد.
وی افزود: از دیگر اقدامات جهاد دانشگاهی کمک به دستگاه کمیته امداد در برگزاری دوره آموزشی برای نوآوری افراد تحت پوشش در سطح ملی برای بازپروری سرپرست خانوارها برای ایجاد شعل و کارآفرینی است.
کارشناس بازاریابی با اشاره به اینکه اقدامات جهاد در حوزه دانش بنیان مطابق با شعار سال نیز قابل توجه است تصریح کرد: جهاد دانشگاهی سعی کرده در جذب نخبگان علمی هم گام های موثری بردارد اما در حدی نبوده که جوابگوی ظرفیت موجود باشد.
وهاب زاده با بیان اینکه می توان دامنه فعالیت بیشتری برای جهاد دانشگاهی با توجه به دانشگاه ها و مراکز علمی مختلف مازندران تعریف کرد، یادآور شد: جوان نخبه زیادی در سطح استان و شهرستان داریم که طرح های نوینی ارائه می دهند ولی با نبود امکانات و تجهیزات، نداشتن بازار کار و قرارداد کاری نامناسب مواجه و همچنین با بی توجهی مسئولان روبرو هستند.
وی اظهار امیدواری کرد جهاد دانشگاهی با تعامل با دستگاه ها و دولت در اخذ بودجه لازم برای جوانان نخبه، انگیزه بیشتری ایجاد کند.
مشاور کارآفرینی و اشتغال شورای شهرستان بابل با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی می تواند به عنوان دستگاه متولی برای تحقق شعار سال باشد گفت: جهاد دانشگاهی می تواند در رونق کسب و کار بخصوص مشاغل خانگی و مشاغل خرد گام موثری بردارد.
وهاب زاده عنوان کرد: با توجه به حوزه فعالیت و تدریس در دانشگاه های آزاد، پیام نور و علمی کاربردی مازندران با جهاد دانشگاهی آشنا شدم و تاکنون ۱۰۰ دوره آموزشی در حوزه کسب و کار و مهارت های شغلی در شهرستان های مختلف و همچنین نیروی دریایی سپاه با کمک جهاد دانشگاهی برگزار کردم.
وی افزود: جهاد دانشگاهی این ظرفیت را دارد که متولی آموزش باشد و دستگاه های دیگر با تعامل مناسب و در اختیار گذاشتن بودجه آموزشی لازم به جهاد این روند را اصلاح کنند نه اینکه بودجه بدون اثرگذاری برای رفع تکلیف هزینه شود.
این کارشناس بازاریابی گفت: امیدوارم واریز بودجه در حوزه آموزش به اواخر سال اختصاص موکول نشود زیرا جذابیت لازم را نداشته و استفاده بهینه از آن نمی شود و شایسته است این روند در طول سال باشد.
وهاب زاده گفت: از جمله دستاورد جهاد دانشگاهی مازندران که تا حدودی مطلع هستم بحث همکاری در مجتمع صنعتی چپکرود جویبار است. همچنین چندسال قبل نیز مجموعه سلولزی را استارت زدند که به دلایلی متوقف شد و گویا سوله نیز خریداری شد ولی به سبب عدم توافق با پیمانکار و دیگر موارد به نتیجه نرسید.
وی در ادامه با اشاره به مقوله گردشگری و ابراز تاسف از اینکه شهرستان بابل مرکز معارفه دیدنی های شهرستان ها و استان های دیگر است گفت: با وجود ظرفیت گردشگری عظیم شهرستان از بابلکنار و بندپی و سایر بخش ها اما به آن توجهی نشده است این در حالی است که می توان ورودی چندگانه بابل را طوری طراحی کرد که با نصب تابلوها اماکن گردشگری و آدرس این مکان ها درج شود تا برای گردشگران قابل ملموس باشد.
مشاور کارآفرینی و اشتغال شورای شهرستان بابل خاطرنشان کرد: همه مکان های دیدنی بابل مغفول مانده است در حالیکه می توان با ساماندهی و ایجاد زیرساخت مناسب زمینه ایجاد شغل را برای اهالی فراهم کرد نه اینکه مرکز آدرس دهی شویم.
وهاب زاده در پایان اظهار امیدواری کرد: نمایندگان استان با وحدت رویه به دور از سلیقه ای عمل کردن با رفتاری واحد، زمینه توسعه استان را فراهم کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا