آموزش و مهارتکردستانکردستان- سردبیر

لزوم برخورد با تغییر کاربری غیرقانونی واحدهای تولیدی/شهرک‌های صنعتی محل تولید است

ایسنا/کردستان رییس سازمان بازرسی استان کردستان، برخورد با تغییر کاربری غیرقانونی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان را اقدامی ضروری اعلام کرد و گفت: شهرک‌ها و نواحی صنعتی صرفا باید محلی برای تولید باشند.

عیسی هواسی در سفر خود بە شهرستان سقز و بازدید از شهرک صنعتی سقز از 2 واحد تولیدی و 2 واحد پخش کالا در شهرک صنعتی سقز بازدید و اظهار کرد: قابل پذیرش نیست که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به غیر از واحد تولیدی واحدهای دیگری مستقر باشند چراکه این مکان تنها مختص به تولید است.
وی اضافه کرد: بی شک با هر واحد تولیدی که به طور غیرقانونی اقدام به تغییر کاربری کردند برخورد قانونی می‌شود، چراکه خدمات و امکانات ارزشمندی هم چون زمین در اختیار این افراد قرار داده شده که به تولید بپردازند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان هم در این بازدید عنوان کرد: طبق قانون می‌توان نهایتا ده درصد از هر شهرک صنعتی به فعالیت واحدهای خدماتی اختصاص یابد و مابقی آن باید به حوزه تولید اختصاص پیدا کند.
احمد خسروی با اشاره به اینکه طی سال جاری اقدام به پایش شهرک ها و نواحی صنعتی استان کردند، افزود: در این پایش همه واحدهایی که به طور غیرقانونی اقدام به تغییر کاربری کردند یا اینکه بعد از سال ها هنوز هم فعالیت تولیدی خود را آغاز نکردند شناسایی شده‌اند.
در این بازدید مدت زمانی کوتاهی برای واحدهایی که به شکل غیرقانونی تغییر کاربری داده‌اند یا در حوزه شرکت پخش مواد غذایی فعالیت دارند تعیین شد تا نسبت به راه‌اندازی خط تولید یا خروج از شهرک صنعتی اقدام کنند.
شهرستان سقز دارای یک شهرک صنعتی و یک ناحیه صنعتی است .
شهرک صنعتی سقز با ۶۱ هکتار مساحت از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است.
در این شهرک صنعتی۱۳۲ قرارداد با سرمایه‌گذاران عقد شده است که ۱۱۵ واحد آن دارای پروانه‌بهره‌برداری است و با سرمایه‌گذاری ۱۳۰۰ میلیارد ریال مجموعا برای ۱۲۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم شده است.
ناحیه صنعتی صاحب نیز با ۳۷ هکتار مساحت و ۱۵ قرارداد و ۶ پروانه بهره برداری، از امکانات زیربنایی آب و برق برخوردار است و تاکنون برای ۵۰ نفر تاکنون فرصت شغلی فراهم شده است.
شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در چهارم اردیبهشت سال ۱۳۷۰ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و تاکنون به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در ۱۲ شهرک، هفت ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی زمین واگذار کرده است.
این شرکت با دارا بودن یک مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۱۴۸۸ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۷۲۰ واحد صنعتی و واحد کارگاهی زمینه اشتغال مستقیم ۱۲ هزار نفر را در استان کردستان فراهم کرده است

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا