آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

برگزاری کارگاه های آموزشی جهت توانمندسازی وبروز رسانی شاغلان صنایع دستی استان

معاون صنایع‌دستی استان یزد گفت: در سه‌ ماهه اول سال جاری ۸ دوره آموزشی ویژه شاغلین صنایع‌دستی در سطح استان برگزار شده که بیش از ۲۰۰ نفر در این دوره‌ها آموزش‌ دیده‌اند.

محمدرضا دهقان مهرجردی هدف از برگزاری این کارگاه‌های آموزشی را افزایش سطح آگاهی، توانمندسازی و به‌روزرسانی دانش شاغلان صنایع‌دستی به‌منظور رشد، بهبود کسب‌وکار هنرمندان و صنعتگران هنرهای سنتی و صنایع‌دستی عنوان کرد.

معاون صنایع‌دستی استان یزد با اشاره به برگزاری این دوره‌های آموزشی در هفت شهرستان میبد، اردکان، مهریز، بافق، خاتم، ابرکوه و یزد ادامه داد: ۲۳۳ نفر از هنرمندان شاغل از رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در این دوره‌ها شرکت کردند که در پایان برای آن‌ها گواهی حضور در دوره صادر شد.

وی افزود: ارتباط بین صنایع‌دستی و گردشگری در توسعه پایدار، مسائل حقوقی و برندینگ در صنایع‌دستی و تشکل‌ها، کارگاه قلم‌زنی ویژه شاغلین در رشته قلم‌زنی روی مس، اموال فکری در حوزه صنایع‌دستی، اهمیت فروش در بازارهای رقابتی، کارآفرینی و بازاریابی در حوزه صنایع‌دستی، مخاطب سنجی و مشتری مداری در حوزه صنایع‌دستی و کارگاه آموزشی آشنایی با هنر صنعت سرامیک ویژه شاغلین گروه سفال و سرامیک عناوین دوره‌های برگزارشده در سه‌ماهه گذشته از سال ۱۴۰۱ بوده است.

دهقان مهرجردی اظهار داشت: صنایع‌دستی ظرفیت لازم برای ایجاد اشتغال، بازار کار و پویا کردن اقتصاد جامعه را دارد، اما نبود اطلاعات کافی و عدم آگاهی از روش‌های نوین کارآفرینی مانعی بزرگ بر سر راه هنرمندان است.

وی ادامه داد: پس از کارآفرینی و ایجاد اشتغال و تولید پایدار، مقوله بازاریابی و فروش محصولات تولیدشده صنایع‌دستی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تحقق این امر بدون آموزش و یادگیری در این حوزه امکان‌پذیر نخواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا