آموزش و پرورشپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

وزیر آموزش و پرورش: دانشگاه‌ها باید مدرک محور نباشند و تولید مهارت کنند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید مدرک محور نباشند و تولید مهارت کنند، گفت: یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب در نهاوند وجود آموزشگاه‌های آموزش عالی است که باید تولید مهارت کنند.

به گزارش بازارکاربه نقل از خبرگزاری بسیج، یوسف نوری در سفر یک روزه خود به شهرستان نهاوند در شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: بنده سفیر سلام رئیس محترم جمهوری به مردم نهاوند هستم.
وی با بیان اینکه خرسندم که در سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد در نهاوند، شهر قهرمانان این عملیات حضور دارم، افزود: نماینده نهاوند در مجلس بسیار فعال بوده و فرماندار شهرستان نیز پیگیر مشکلات شهرستان است و برای نهاوند بسیار تلاش می‌کنند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید مدرک محور نباشند و تولید مهارت کنند، بیان داشت: یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب در شهرستان نهاوند وجود آموزشگاه‌های آموزش عالی است که باید تولید مهارت کنند و مدرک محور نباشند.
وی افزود: نهاوند از ظرفیت قابل توجهی به نام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی برخوردار است که باید دانش بنیان فعالیت کند.
نوری تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای، آموزش و مهارت محوری را جدی بگیرد تا بازار کار تقویت شود، در شهرستانی که زمینه اشتغال کامل فراهم است، نباید فردی بیکار باشد و توافقاتی نیز با نماینده انجام شده اما باید عملی کنیم تا برخی موانع رفع شود.
وی در خصوص ساختمان نیمه کاره و بلاتکلیف آموزش و پرورش شهرستان نهاوند بیان کرد: ساختمان بلاتکلیف آموزش و پرورش که مانند جنازه روی زمین افتاده است و در و پنجره آن را به سرقت برده‌اند باید از زمین بلند شود و در اختیار آموزش ابتدایی قرار گرفته شود.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص طرح رتبه بندی معلمان گفت : قانون رتبه‌بندی که در خرداد ماه به تصویب هیات دولت رسید، ایراداتی داشت که مورد بررسی قرار گرفت و به توافقاتی رسید که یکی از ایرادها قرار است در یکشنبه هفته آینده به نتیجه برسد و نهایی شود.
وی با اشاره به اینکه در مهرماه و همزمان با آغاز سالتحصیلی جدید حدود ۱۴ هزار کلاس درس تحویل داده خواهد شد، گفت: استخدام ۳۴ هزار و ۷۳۳ فرهنگی در حال انجام است.
نوری بیان داشت : در هر سفر استانی برای هر استان بخشی از اعتبارات تعیین می‌شود، یکی منابع تامین مالی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام همین سفر است و بیش از چند سال اعتبار استانی برای استان مصوب و تامین خواهد شد.
وی در بحث تجهیز نبودن بیمارستان شهید آیت الله قدوسی و نداشتن سیستم سرمایشی به همراه رفع نشدن نقایص زمان افتتاح که از مهم‌ترین مشکلات این مرکز بهداشتی درمانی پس از ۵ سال از زمان افتتاح است، اظهار کرد: مشکلات بیمارستان‌های شهید آیت الله قدوسی و آیت الله علیمرادیان بررسی و مجهز خواهند شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا