دسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی کم بهره به کارآموزان فنی و حرفه ای مدارس مهارت آموزی در سیستان و بلوچستان، احداث می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هر یک از مهارت آموزان فنی حرفه ای که قصد ایجاد اشتغال دارند می‌توانند تا ۱۰۰ میلیون تومان وام کم بهره با معرفی به بانک های عامل دریافت کنند.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در بازدید از مرکز فنی حرفه ای شماره یک زاهدان گفت: ۲ سطح مهارت آموزی در حوزه مسکن و خودرو جز سیاست های اصلی ما در استان محسوب می شود.
استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف ما در استان ساخت مدارس شبانه روزی و هنرستان کار و دانش است چرا که بخش عمده‌ای از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان رشته های غیر مهارتی هستند که بازار کاری ندارد.
وی افزود: هدف ما در حوزه فنی حرفه ای استاد کار کردن افراد است تا بتوانیم در طرح های مختلف از این ظرفیت استفاده کنیم.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به ظرفیت مرز و پهناور بودن استان و نیاز به ترانزیت کالا و حمل بار ایجاد مجتمع تعمیرگاهی خودرو ضروری است که باید در این زمینه به کارآموزان آموزش داد.
وی تصریح کرد: امروز یک مدل ترکیبی از همکاری استاد کاران و کارآموزان صورت گرفته؛ تاهم تعمیرات خودرو از سوی استادکاران انجام شود و هم شاگردان مهارت کسب کنند.
مدرس خیابانی تاکیدکرد: مرکز فنی حرفه ای در مشاغل مختلف از جمله دانش بنیان، کشاورزی و گیاهان دارویی در حال تربیت کارآموز است که هر کدام از این کارآموزان می توانند کسب و کار خاص خود را شکل دهند.
مهارت آموزي در دوره هاي مختلف مي تواند به کاهش نرخ بيکاري کمک شاياني کند .

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا