پیشنهاد سردبیرتهرانتهران- سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

معاون استاندار تهران اعلام کرد:راه‌اندازی بیش از ۴۰ شرکت دانش‌بنیان در استان تهران

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تاکید بر توسعه شرکت‌های دانش بنیان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۰ شرکت دانش‌بنیان در بخش‌های مختلف راه‌اندازی شد.

 

حشمت الله عسگری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» اظهارداشت: در سالی که مقام معظم رهبری بر توسعه شرکت‌های دانش بنیان تاکید فرمودند در استان تهران نیز این فرمان در حال اجرا است و با تاکیدهای استاندار تهران مراحل راه اندازی این شرکت‌های دانش بنیان پیگیری می‌شود.
وی افزود: با همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی، اکنون بیش از ۴۰ شرکت دانش بنیان در بخش‌های صنعت، کشاورزی و سایر بخش‌ها شکل گرفته و تلاش داریم تا ۶ ماهه امسال بخش قابل توجهی از شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران راه‌اندازی شود.
معاون استاندار تهران ادامه داد: هدف گذاری ما راه اندازی بیش از یک هزار شرکت است زیرا استان تهران از زیرساخت‌های مناسب برای این اقدام برخوردار است و در جلسات هفتگی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران همه مراحل این شرکت‌ها بررسی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در این جلسات، نسبت به رفع موانع راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان تصمیم‌گیری می‌شود و با همکاری بانک‌های عامل و مدیران دستگاه‌های اجرایی این مشکلات برطرف می‌شود.
عسگری تاکید کرد: بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان کشور در استان تهران مستقر هستند و بر همین اساس، یکی از بخش‌های مورد توجه در زیست بوم فناوری و نوآوری استان تهران به شمار می‌رود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا