آموزش و مهارتفارس- سردبیر

استاندار فارس: از ایجاد صنایع جدید در استان حمایت جدی خواهیم کرد

استاندار فارس گفت: هدفگذاری کرده‌ایم که در استان از ایجاد صنایع جدید و همچنین اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن جدید حمایت جدی داشته باشیم.

به گزارش  بازار کار فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه، در حاشیه مراسم تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه استان در شیراز افزود: علاوه بر این حمایت از صنایع راکد و نیمه راکدی که با ظرفیت پایین فعالیت دارند را نیز از طریق ارائه تسهیلات بانکی مانند تبصره 18 و سایر روش‌های حمایتی در دستور کار داریم.
وی ادامه داد: در مجموع آغوش استان بر روی سرمایه گذارانی که به دنبال کارآفرینی و ایجاد اشتغال هستند باز است و چنین سرمایه گذارانی کاملا حمایت خواهند شد.
استاندار فارس بیان کرد: این استان باید این امتیاز را داشته باشد که صنایع و معادن آن نیز به عنوان یک استان علمی و دانشگاهی مبتنی بر دانش و با بهره وری بالاتری کار کنند.
استفاده صنایع فارس از آب خلیج فارس تا سال 1404
استاندار فارس، در خصوص طرح انتقال آب خلیج فارس به این استان نیز گفت: هدفگذاری ما این است که در سال 1404 صنایع و معادن استان از آب زیرزمینی و آب سدها استفاده نکنند و آب مورد نیاز آنها از طریق پساب فاضلاب شهرها و آب خلیج فارس تامین شود.
دکتر ایمانیه افزود: کار انتقال آب از خلیج فارس هم اینک آغاز شده و در همین ارتباط اخیرا جلسه‌ای با حضور تعدادی از صنایع مستقر در مسیر انتقال آب و همچنین سرمایه‌گذار طرح در تهران داشتیم که در آن جلسه هر یک از آن صنایع پذیرفتند که درصدی در این طرح سرمایه‌گذاری کنند.
وی افزود: هم اینک کار لوله گذاری در حال انجام است و بر اساس برنامه ظرف 36 ماه کار لوله گذاری به اتمام خواهد رسید.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا