آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

تشریح طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید رجایی/ سیلوی ترانزیت غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن ساخته می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ایجاد طرح‌های توسعه دریایی، خشکی و تجهیزات بندری در طرح جامع بندر شهید رجایی را تشریح کرد و گفت: در قالب این طرح جامع، پروژه‌های مختلفی از جمله اسکله‌های نفتی و سیلوی ترانزیت غلات با ظرفیت ۱۰۰هزار تن احداث می‌شود.

به گزارش بازارکار، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران در تشریح مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی اظهار داشت: در اجرای این طرح مطالعاتی تاکنون پروژه های متعددی در زمینه سرمایه‌گذاری، توسعه دریایی، خشکی و تجهیزات بندری تعریف شده است.

وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته در طرح جامعه بندر شهید رجایی گفت: در حوزه دریایی، احداث اسکله‌های نفتی و خدماتی جدید، توسعه کانال دسترسی و حوضچه گردش غربی و در بخش بندری نیز طرح‌هایی از جمله توسعه کریدورهای خطوط لوله نفتی، احداث سیلوی ترانزیت غلات با ظرفیت 100هزار تن، احداث ترمینال‌های 3 کانتینری، کار مایع، مکانیزه و اسکله‌های فله و توسعه فاز یک اراضی لجستیک صنعتی بندری تعریف شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به آنچه در جهت تعمیم و گسترش فعالیت‌های ریلی در مطالعه طرح جامع بندر شهید رجایی بدان پرداخته شده نیز اشاره ای داشت و گفت: در این طرح‌ها به توسعه مختلف فعالیت‌های ریلی در ابعاد مختلف مانند اصلاح خطوط ریلی موجود در شرق بندر شهیدرجایی، توسعه ایستگاه ریلی شرق بندر برای نفت و محصولات فولادی، اصلاح خطوط ریلی ترمینال کالای عمومی، احداث ایستگاه ریلی ترمینال 2 کانتینری با 6 خط اصلاح خطوط ریلی موجود در شمال غرب بندر، احداث ایستگاه ریلی ترمینال فله معدنی با 4 خط و خطوط دسترسی به آن پرداخته شده است.

محمدی کرجی‌ران، ایجاد پل روگذر بر روی خطوط راه آهن به منظور کاهش تداخلات حرکتی بر روی مسیر R4، ایجاد پل روگذر بر روی بزرگراه به منظور دسترسی بین دو منطقه گمرکی از اراضی پشتیبانی به غرب اراضی2400هکتاری برای بخش جاده‌‌ای را از دیگر مطالعات به انجام رسیده در طرح جامع بندر شهید رجایی عنوان کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، لازمه انجام این طرح‌های توسعه‌ای مهم را مستلزم عواملی نظیر رشد اقتصادی بندر و تامین منابع مالی لازم برشمرد.

به گزارش تسنیم، بندر شهید رجایی با برخورداری از 4 هزار و 510 متر مساحت، 2 هزار و 650 متر موج شکن،124 میلیون تن ظرفیت انبار و محوطه و 170 میلیون تن ظرفیت دسترسی دریایی، 32 پست و 12 پست اسکله نفتی(خلیج فارس) یکی از مهم‌ترین کریدورهای ترانزیتی بین‌المللی دنیا قلمداد می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا