آموزش و مهارتگزارشیزدیزد- سردبیر

مدت2ماهه برای واگذاری زمین به کسب و کارهای جدید در استان

استاندار یزد: فرآیند واگذاری اراضی به کسب و کار‌های جدید از ۶ ماه به ۲ ماه کاهش یافت.

مهران فاطمی گفت: امروز در خدمت اعضای کارگروه زیربنایی استان بودیم و درباره تعیین کاربری اراضی برای واگذاری به کسب و کار‌ها در بخش صنعت، خدمات و کشاورزی بحث و تبادل نظر کردیم.کاهش ۴ ماهه زمان واگذاری اراضی به کسب و کار‌های جدید

وی افزود: فرآیند واگذاری این اراضی گاهی تا بیشتر از ۶ ماه طول می‌کشد که به آسیب شناسی این موضوع پرداختیم تا این زمان تا حد ممکن کاهش یابد.

استاندار یزد تصریح کرد: در گام اول قرار شد فرآیند ۶ ماهه به ۲ ماه کاهش یابد و بر این اساس از زمانی که فرد درخواست خود را مطرح کند تا تعیین کاربری و تصویب در شورای برنامه ریزی و واگذاری زمین در کمیسیون ماده ۳۳ فقط ۲ ماه به طول بینجامد.

وی از اراضی واگذار شده به عنوان موضوع دوم یاد کرد و اظهار داشت: بسیاری از زمین‌ها بر اساس مجوز به افراد واگذار شده، اما به سرمایه گذاری منجر نشده است و یا زمین بیش از حد نیازی بود که سرمایه گذار می‌خواست.

فاطمی ادامه داد: این مساله مانعی برای واگذاری‌های جدید است و بر این اساس قرار شد موضوع در کمیسیون ماده ۳۳ به صورت جدی پیگیری شود و در گام اول، حداقل ۵۰ درصد این اراضی خلع ید شده و در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان ذیصلاح قرار گیرد.

وی پهنه‌های صنعتی بدون زیرساخت را بی فایده توصیف کرد و گفت: مقرر شد شهرک‌های صنعتی غیردولتی با استفاده از صنایع، شرکت‌ها و سرمایه گذاران بزرگ استان دایر شود، یعنی زمین واگذار شده و آنان نسبت به تامین زیرساخت اقدام کنند تا زمین به قیمت تمام شده و سود مشخص در اختیار افرادی قرار گیرد که درصدد کسب و کار جدید هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا