آموزش و مهارتکردستانکردستان- سردبیر

پارک علم و فناوری استان کردستان هزار میلیارد ریال اعتبار جذب کرد

سنندج- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری استان کردستان گفت: در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق در استان، امسال اعتباری افزون بر هزار میلیارد ریال جذب شده است.

به گزارش ایرنا، حامد قادرزاده روز شنبه در جلسه هم اندیشی با شرکت های دانش بنیان و خلاق شهرستان بیجار اظهار داشت: از این اعتبار مبلغ زیادی برای خانه های خلاق و نورآورانه با ظرفیت هر شهرستان هزینه خواهد شد.
وی افزود: عامل و مانع توسعه هر دیاری، نیروی انسانی است، ساختمان و زمین نمی تواند به تنهایی و بدون استفاده از ظرفیت های دانش علمی و نیروی انسانی موجب رشد و توسعه شود.
رییس پارک علم و فناوری کردستان تصریح کرد: در شهرستان بیجار فعالیت و تولید زنجیره واری وجود دارد که برند عالی برای معرفی و جذب سرمایه گذاری و ایجاد صنایع پایین دستی و بالا دستی است.
وی گفت: شرکت های تولیدی و دانش بنیان که در شهرک صنعتی بیجار فعالیت می کنند، در زمینه تولید مواد اولیه، دانش بهره روی و بازاریابی می توانند به هم کمک کنند.
قادرزاده ادامه داد: در شهرستان بیجار در هر حوزه ایی که ظرفیت وجود دارد، می توانیم خانه خلاق راه اندازی و تجهیز کنیم، در بحث ارزیابی پروژه ها، دوره ایی برای ارزیابی در استان برگزار می کنیم و داوطلب ها از رشته های مدیریت، اقتصاد و کشاورزی می توانند یک شرکت ارزیابی تشکیل دهند.
رییس پارک علم و فناوری کردستان گفت: بستنی سنتی بیجار، کشمش و محصولات کشاورزی، باید با حمایت پارک علم و فناوری و بسته بندی مناسب و بهداشتی، به سیار شهرهای کشور صادر شود.
ضرورت شناسایی و حمایت از استعدادهای بیجار
فرماندار بیجار هم در این جلسه گفت: شرکت های دانش بنیان با محوریت شعار سال که جز دغدغه های رهبر معظم انقلاب است، مسئولیت فرمانداران را دوچندان می کند، دانش، پایه و اساس تولید و رشد اقتصادی است، اگر در هر کشوری به هر علتی به صنایع آسیبی وارد شود، ظرفیت دانش می تواند بار دیگر با روشی نوین صنایع را ایجاد کند.
احمدرضا قاسمی اظهار داشت: رشد ارزش افزوده، رشد تولید، دسترسی به بازار و تسریع در تولید از شاخه های شرکت های دانش بنیان است، برای پیشرفت و توسعه کشور، بیش از هفت هزار شرکت دانش بنیان با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر در این بخش فعالیت دارند.
وی در مورد ظرفیت های علمی بیجار گفت: نکته مهمی که در زندگی نخبه جهانی، مرحوم پروفسور ستاره به چشم می خورد، تعصب و عشق به زادگاهش است که در اوج دانش و رتبه عالی جهانی در بیجار ماند، امروز در وجود جوانان دهه ۶۰ و ۷۰ فعال بیجاری که در شهرک صنعتی بیجار فعالیت می کنند این خصوصیت به وضوح دیده می شود.
قاسمی تاکید کرد: ایده ها صرفا در پایتخت و در نعمت امکانات و تجهیزات نیست، باید استعدادهای نهفته در نقاط مختلف شهرستان کشف و مورد حمایت قرار گیرد، باید در اطلاع رسانی و تبلغ در کنار توجه به آسیب ها و خطرات موجود برای طرحی که نوپا است و به نتیجه نرسیده دقت کرد و بعد از آن، موج رسانه ایی برای آن راه انداخت.
فرماندار بیجار گفت: در شهرستان بیجار که بیش از ۲۰ درصد پهنه استان را به خود اختصاص داده است فرصت بزرگی برای خلاقت و نوآوری وجود دارد، ستاد ایده های تازه در شهرستان ایجاد خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا