پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل کمیته امداد استان تهران: حمایت کمیته امداد از مددجویان آسیب‌دیده از سیل اخیر

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ضمن تاکید بر ضرورت بسیج همه امکانات و تجهیزات برای امدادرسانی و کمک به آسیب‌دیدگان تحت حمایت این نهاد، خواستار گزارش و جبران خسارات مالی وارده به سیل‌زدگان شد.

  مدیرکل کمیته امداد استان تهران ضمن تاکید بر ضرورت بسیج همه امکانات و تجهیزات برای امدادرسانی و کمک به آسیب‌دیدگان تحت حمایت این نهاد، خواستار گزارش و جبران خسارات مالی وارده به سیل‌زدگان شد.

به گزارش بازارکار از کمیته امداد امام خمینی (ره)، در پی سیل و رانش زمین در منطقه امامزاده داوود (ع) در منطقه پنج تهران و سیل در روستای مزداران از توابع شهرستان فیروزکوه، پس از بازدید میدانی مدیرکل کمیته امداد استان تهران، قائم مقام مدیرکل و سایر مدیران ستادی و اجرایی این نهاد از مناطق سیل‌زده، امروز جلسه اضطراری مدیریت بحران به ریاست سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران تشکیل شد.

پرپنچی گفت: در ارزیابی‌های انجام شده، گزارش خسارت سیل به شش خانواده تحت حمایت کمیته امداد در روستای مزداران از توابع شهرستان فیروزکوه اعلام شد و رؤسای ادارات حمایت‌های اجتماعی، پذیرش مددکاری، کارشناس مسئول مدیریت بحران و رئیس اداره فیروزکوه در محل روستای مزداران برای خدمت‌رسانی به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در محل حضور دارند.

وی ادامه داد: در این راستا، مقرر شد علاوه بر امدادرسانی‌های اولیه از جمله اسکان موقت، اقدامات لازم برای ارزیابی خسارت‌های وارد شده به مسکن، وام‌های حاصل از اجرای طرح‌های خودکفایی، لوازم ضروری منزل، گزارش‌های مورد نیاز تهیه و به ستاد مدیریت بحران کمیته امداد استان تهران به منظور پیگیری‌های لازم اعلام شود.

پرپنچی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز خانواده‌های تحت حمایت برای تعمیر و احداث مسکن، ودیعه مسکن برای اسکان خانواده در صورت نیاز به احداث مسکن، پرداخت وام اشتغال، تأمین لوازم ضروری منزل و سبد کالا در دستور کار این نهاد قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران افزود: با کارشناسان بنیاد مسکن نیز به منظور پیگیری امور مسکن خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل و رانش زمین در مناطق سیل‌زده هماهنگ بوده و پیگیری‌های لازم برای خانواده‌های تحت حمایت در صورت خسارات ناشی از سیل و رانش زمین در مناطق آسیب دیده استان تهران انجام و این پیگیری‌ها تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا