پیشنهاد سردبیرمازندرانمازندران- سردبیر

وضعیت مطلوب مازندران در روابط کار

مدیرکل تعاون مازندران وضعیت استان را در حوزه روابط کار مطلوب توصیف کرد و گفت: صیانت از نیروی کار باید در اولویت باشد.

به گزارش خبرنگار بازارکاربه نقل از خبرگزاری مهر، علی باقری پیش از ظهر شنبه در کارگاه آموزشی نحوه تنظیم لوایح دیوان و قوانین و مقررات کار با اعلام اینکه حوزه روابط کار و بازرسی کار بسیار مهم و تأثیر گذارند و همکاران زحمت زیادی می کشند، تصریح کرد: ضریب خطا در صدور آرا در هیئت‌ها بسیار پایین است که نشان از دقت کار دارد و تمام تلاش ما بر این است تا کارکنان با آرامش خدمت رسانی کنند.
وی با اشاره به اینکه سازش در دعاوی به‌همراه ایجاد رضایتمندی مدنظر باشد، ادامه داد: زمان رسیدگی در هیئت‌ها باید کاهش یابد و در انشا آرا قوانین و مقررات و دستورالعمل‌ها مد نظر قرار گیرد و دقت لازم با توجه به اینکه پای مردم در میان است صورت گیرد.
باقری وضعیت استان مازندران را در حوزه روابط کار مطلوب دانست و گفت: درصد نقض آرا هیئت‌های حل اختلاف این اداره کل توسط دیوان بسیار پایین است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: روابط کار به طور کلی به صورت کارآیی، بهره وری، و رضایت شغلی تجلی می‌یابد که در واقع ثبات و ادامه حیات یک مجموعه را تأمین می‌کند.
این مسئول با اعلام اینکه اگر روابط کار درست در مجموعه‌ای برقرار باشد، موجب ثبات و امنیت اجتماعی و سیاسی می‌شود، افزود: از همکاران حوزه مدیریت روابط کار می‌خواهیم بیش از پیش به فکر پیشگیری از بروز مشکلات در زمینه روابط بین کارگر و کارفرما باشند تا بتوانند شرایط را بهبود ببخشند.
وی بیان کرد: کارشناسان روابط کار باید مطالعات گسترده‌ای داشته باشند تا بتوانند تصمیم بهتری در هیئت‌ها بگیرند اگرچه اکنون هم وضعیت مطلوبی در این حوزه داریم.
مرادیان مستشار تجدید نظر و دادرس شعبه ۶۴ دیوان عدالت اداری در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر در خصوص برگزاری کارگاه آموزشی گفت: برگزاری چنین کارگاهی به منظور ارتقای سطح علمی کارشناسان روابط کار و نیز ایجاد تعامل فی ما بین اداره کل کار با دیوان عدالت اداری در راستای صدور آرای وحدت رویه بسیار مفید و مؤثر است.
وی اظهار کرد: با توجه به فرجام خواهی اصحاب دعوی از آرای قطعی مراجع حل اختلاف کار به استناد ماده ۳۰ قانون دیوان ادارات مکلف هستند ظرف مهلت مقرر و مندرج در ماده مرقوم به مدت ۳۰ روز از تاریخ ابلاغ دادخواست نسبت به انجام تبادل لوایح با شعب دیوان اقدام کنند.
مرادیان تصریح کرد: در صورت نقض آرا توسط شعب دیوان به صورت ماهیتی ادارات موظفند رأی صادره را به طرف مقابل ابلاغ و به اجرای احکام دادگستری اعلام و نتیجه اجرای رأی را جهت انعکاس به شعب اجرای احکام دیوان ارسال کنند.
وی افزود: مدارک و مستنداتی که منجر به صدور آرا می‌شود به همراه لوایح به دیوان ارسال شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا