پیشنهاد سردبیرمازندرانمازندران- سردبیر

پیله‌هایی برای اشتغال در مازندران

تولید پیله ابریشم از آنجا که به سرمایه زیادی نیاز ندارد می تواند شغل فصلی بسیار مناسبی برای جوانان باشد و زمینه اشتغال زایی این قشر را در مدتی معین تامین کند.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از خبرگزاری ایسنا ، مازندران یکی از استان های بسیار مناسب برای تولید پیله کرم ابریشم است و جالب اینکه این محصول علاوه بر تولید نخ ابریشم در حوزه آرایشی بهداشتی نیز کاربرد دارد. زنان روستایی معتقدند که اگر جهاد کشاورزی حمایت های لازم را انجام دهد اکثر زنان سرپرست خانوار توان فعالیت در این حرفه را دارند و از این معبر می توانند درآمد خوبی داشته باشند.
در سال های گذشته زنان بسیاری به فعالیت در این شغل پرداخته و کسب روزی می کردند. با اینکه این شغل مدت هاست که مورد توجه نیست اما افرادی که این شغل را انتخاب می کنند، معتقند که پرورش کرم ابریشم و تولید پیله می تواند برای زنان خانه دار به علت نوع خاص این حرفه، درآمدزایی قابل قبولی داشته باشد.
زنان روستایی معتقدند که اگر جهاد کشاورزی حمایت های لازم را انجام دهد اکثر زنان سرپرست خانوار توان فعالیت در این حرفه را دارند و از این معبر می توانند درآمد خوبی داشته باشند.
همچنین تولید پیله ابریشم از آنجا که به سرمایه زیادی نیاز ندارد می تواند شغل فصلی بسیار مناسبی برای جوانان باشد و زمینه اشتغال زایی این قشر را در مدتی معین تامین کند.
پیله ها پس از جمع آوری، تمیز می شوند و باید به سرعت برای فروش آماده باشند زیرا ممکن است پیله ها فاسد شوند. برای اینکه پیله های درشت تری تولید شود کرم ابریشم باید روزانه سه مرتبه تغذیه کند. برگ درخت توت تنها غذای مورد علاقه کرم ابریشم است. رنگ کرم ابریشم هنگام بستن پیله به زرد متمایل می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا