اصفهاناصفهان- سردبیرپارک های علم و فناوریشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانمراکز رشدنوآوری و کارآفرینی

قانون جهش تولید دانش بنیان فرصت مغتنمی برای توسعه منطقه کاشان است

فرماندار ویژه کاشان گفت: این شهرستان امروز به عنوان قطب صنعتی و علمی در کشور مطرح است و این مهم با توجه به تصویب قانون جهش تولید دانش‌بنیان می‌تواند فرصت مغتنمی برای رشد و توسعه منطقه باشد.

به گزارش بازارکارو به نقل از خبرنگار ایرنا، محمدشریف زارعی  در نشست شورای اداری کاشان با محوریت اقتصاد دانش بینان افزود: مسوولان و به خصوص صاحبان صنایع کاشان بیشتر با امکانات پارک و علم فناوری دانشگاه این شهرستان آشنا شوند تا از این مرکز برای بهبود فعالیت‌ها بهره‌ گرفته شود.

به گفته وی، علم و دانش، نیروی انسانی متخصص و سرمایه باید در کنار بازار تولید قرار گیرند تا نتیجه آن به افزایش ثروت و اشتغال‌زایی بیانجامد.

وی یادآور شد: رهبر فرزانه انقلاب در ۲ دهه گذشته بر ۲ واژه اقتصاد و دانش بنیان تاکید زیادی داشته‌اند و در نام‌گذاری امسال نیز موضوع تولید اشتغال زایی و دانش بنیان را عنوان کرده‌اند.

فرماندار ویژه کاشان خاطر نشان کرد: تشکیل‌ معاونت علم و فناوری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و راه‌انداری پارک‌های علم و فناوری در شهرهای کشور را نشانه عزم جدی نظام و دولت برای تحقق قدرت علمی در منطقه است.

وی تشکیل قرارگاه اقتصاد دانش بنیان کاشان در این نشست را پیشنهاد داد و گفت: دبیرخانه این قرارگاه می‌تواند در فرمانداری ایجاد شود و مسوولان دستگاه‌های مصوب قانون جهش و صاحبان صنایع به عضویت این قرارگاه درآیند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا