فارس- سردبیر

آمادگی شیراز و پچ مجارستان برای برگزاری رویدادهای مشترک فرهنگی

شهردار کلان‌شهر شیراز و سفیر مجارستان با اشاره به تشابهات و اشتراکات فرهنگی شیراز با شهر خواهرخوانده پچ، برای برگزاری رویدادهای مشترک فرهنگی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش بازار کار فارس سید احسان اصنافی شنبه در دیدار با زولتان وارگا هاسونیچ، سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران گفت: شیراز پایتخت فرهنگ و ادب ایران، شهری که از همه جهت مثال‌زدنی است و علاوه بر برخورداری از جاذبه های طبیعی، مفاخر مذهبی، ادبی و فرهنگی ایران و بخشی از تاریخ و هویت مردم این سرزمین است.
شهردار شیراز افزود: وجود آثار تاریخی با قدمتی از چند صد سال تا چندین هزار سال در هر گوشه از این شهر، نشان از فرهنگ و تاریخ غنی شیراز دارد که در کنار ظرفیت های اقتصادی بی نظیر می تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران باشد.
سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران نیز شیراز را یکی از مراکز مهم فرهنگی ایران و تاریخ این شهر را ارزشمند دانست و گفت: شیراز در برنامه سفر گردشگران مجاری به ایران است.
وارگا هاسونیچ با اشاره به برخی از تعاملات و همکاری‌های فرهنگی هنری بین شیراز و پچ از نصب سردیس حافظ در پچ به عنوان یکی از تبادلات ارزشمند بین دو طرف یاد کرد.
سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه به موقعیت مهم اقتصادی ایران در این منطقه واقف هستیم، به تبادلات آموزشی، فرهنگی و سیاسی شیراز با مجارستان اشاره و پیشنهاد کرد که علاوه بر برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی از جمله آیین بزرگداشت روز شیراز و پچ، طرفین در خصوص برپایی مراسم نکوداشت چهره های فرهنگی و ادبی یکدیگر نیز همکاری کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا