آموزش و مهارتاصفهاناصفهان- سردبیر

کمبود نیروی کار در اردستان

شهرستان اردستان به شدت با کمبود نیروی کار مواجه است.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اردستان با بیان اینکه در حال حاضر سه مرکز ثابت و سیار آموزش فنی و حرفه‌ای در ۴ خوشه صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی با ۱۶۵ حرفه در بخش دولتی در شهرستان اردستان فعال است گفت: آموزش‌ها در این مراکز بیشتر بر اساس نیاز سنجی صورت گرفته انجام می‌شود و در یک سال گذشته ۳۳۱ هزار و ۳۸۱ نفر ساعت آموزش به ۲۰۴۴ نفر در ۲۲۲ دوره ارائه شده است.
حسین قاسمی سپرو افزود: در یک سال گذشته از۱۸۱۲ نفری که در آزمون فنی و حرفه‌ای شرکت کردند ۶۹ درصد قبول و ۱۲۱۴ نفر موفق به اخذ گواهی شدند.
وی با بیان اینکه تعداد آموزشگاه‌های آزاد شهرستان با رشد ۱۰۰ درصدی به ۲۰ آموزشگاه رسیده است گفت: بیشترین تعداد آموزشگاه‌های آزاد شهرستان با ۱۰ مورد در بخش مراقبت و زیبایی است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اردستان به کمبود نیروی کار به ویژه نیروی فنی در شهرستان اردستان اشاره کرد و افزود: واحد‌های صنعتی در صورت جذب نیروی خام، از آموزش‌های لازم مرکز فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف برخوردار می‌شوند.
قاسمی سپرو با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای اردستان نیازمند بروزرسانی تجهیزات کارگاهی است گفت: این امر نیازمند اختصاص اعتبارات تملک دارایی به فنی و حرفه‌ای اردستان است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا