فارس- سردبیر

بسیج مهندسین صنعتی فارس ۷۴ واحد تولیدی را ‌عارضه‌یابی کردند

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی فارس از برگزاری رزمایش سراسری گروه‌های جهادی صنعت‌یار و پایش ۷۴ واحد تولیدی خبر داد.

به گزارش  بازار کار فارس  به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، این کلانشهر قبل از کرونا مسیر صنعتی شدن را با قدم‌های بلند طی می‌کرد و یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور را دارد؛ اما این ویروس منحوس صنعت شیراز را هم تحت تاثیر قرار داد و در اسفندماه 98 در آغاز شیوع این بیماری تنها 25 درصد واحد‌های صنعتی مستقر در این شهرک فعال بودند و مابقی با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا و حفاظت از سلامت کارگران به تعطیلی واحد‌ها شامل واحد‌های غیر ضرور و بدون ارتباط با ارزاق عمومی مردم، روی آوردند.

این تعطیلی در شرایطی اتفاق افتاد که هر ساله در چنین ایامی، پیک فعالیت کارخانجات و کارگاه‌های کوچک و متوسط بود و این واحد‌ها با بالاترین ظرفیت مشغول به کار بودند اما نیروهای جهادی و بسیجی، به سرعت وارد عمل شده و هرکدام در حوزه تخصصی خود، خدماتی به مردم و صاحبان مشاغل آسیب‌دیده ارائه دادند.

یکی از این اقشار جهادی که در عرصه حمایت از صنعت وارد عمل شد، سازمان بسیج صنعتی سپاه فجر فارس است که همچنان به ارائه خدمات مشغول است. حسین پناهی، مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی فارس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن تشریح خدمات این سازمان در 4ماهه اول سال جاری، از برگزاری نشست هیئت اندیشه‌ورز با موضوع بررسی قوانین و مشکلات دست و پاگیر بخش صنعت، معدن و تجارت در استان خبر داد.

وی اظهار داشت: در کنار همه فعالیت‌های سه سال گذشته، از آغاز امسال برنامه‌های این سازمان منسجم‌تر و منظم‌تر پیش می‌رود که آموزش بهره‌برداران واحدهای صنعتی با قوانین و مقررات شرکت‌های خدمات‌رسان دولتی؛ مطالبه‌گری استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاه بین‌المللی فارس برای صنایع خرد، کوچک و دانش‌بنیان؛ مطالبه‌گری مشکلات فعلی حوزه فرآیند ثبت سفارش تا واردات در مناطق ویژه اقتصادی (اصلاح ساختارها، سامانه‌ها)؛ بررسی آمایش سرزمینی فعالیت‌های اقتصادی فارس؛ پایش مستمر فعالیت واحدهای صنعتی جهت طرح در قرارگاه صنعتی سپاه فجر مشترک با ستاد تسهیل رفع موانع تولید استان، از جمله این موارد است‌.

دبیر قرارگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص) سپاه فجر تصریح کرد: این نشست با حضور مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت معدن فارس، سازمان صمت فارس، اداره کل گمرکات، فناوری اطلاعات استانداری، پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان، مشاور مدیر عامل گاز، شرکت توزیع نیروی برق و دیگر اعضای شورای اندیشه‌ورز به میزبانی شرکت گاز استان فارس برگزار شد.

پایش و عارضه‌یابی تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان فسا از دیگر اقدامات در سال جاری است که مسئول سازمان بسیج صنعتی فارس از آن یاد کرد و ادامه داد: عمده مشکلات واحدهای تولیدی پایش شده با موضوعات زیرساخت، قوانین و مقررات بود که با هماهنگی و هم‌افزایی با دستگاه‌های دولتی، اقدامات ‌مانع‌زدایی در دستور کار قرار گرفت.

دبیر قرارگاه صنعتی خاتم الانبیاء(ص) سپاه فجر فارس افزود: از تعداد 42 واحد تولیدی مشکل‌دار پایش شده، تعداد 16 واحد در جلسه جمع‌بندی کارگروه مشترک با ستاد تسهیل استان مورد بررسی و مشکلات پیش رو تعیین تکلیف شدند.

وی همچنین از برگزاری رزمایش بزرگ سراسری گروه‌های جهادی صنعت‌یار با محوریت بسیج مهندسین صنعتی در هفته گذشته خبر داد و گفت: در این رزمایش، با همت 22 گروه جهادی صنعت‌یار سازمان بسیج مهندسین صنعت معدن فارس، واحدهای تولیدی و معدنی مورد پایش، عارضه‌یابی و مشاوره قرار گرفتند.
پناهی یادآور شد: در شیراز این رزمایش باحضور جانشین فرمانده سپاه فجر در امور اقشار، مسؤل سازمان بسیج ادارات و کارکنان، معاون مدیر کل تامین اجتماعی فارس، سازمان امور مالیاتی، شرکت شهرک‌های صنعتی، مشاورین کلینیک صنعت بسیج مهندسین، ‌گروه‌های جهادی ‌یار به صورت میدانی در واحدهای صنعتی با هدف پایش، عارضه‌یابی، مشاوره و مانع‌زدایی مشکلات برگزار شد.

دبیر قرارگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص) سپاه فجر افزود: در این رزمایش تعداد 74 واحد تولیدی پایش ‌عارضه‌یابی شدند که تعداد 14 واحد در شهرک صنعتی شیراز و با حضور مسئولین انجام پذیرفت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا