آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

استاندار یزد: دانشگاه آزاد یزد پیشتاز در فعالیت های دانش بنیان

استاندار یزد، دانشگاه آزاد یزد را پیشتاز و مسلط به حوزه دانش‌بنیانی در اقدام و عمل توصیف کرد و از اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس‌جمهور به فعالیت‌های دانش‌بنیانی این استان خبر داد

فاطمی ابراز کرد: تشکر خاص بنده به خاطر اهتمام ویژه دانشگاه آزاد یزد به حوزه دانش‌بنیانی است در واقع دانشگاه آزاد با درک موضوع، تسلط بسیار خوبی به این حوزه دارد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد در حوزه دانش‌بنیانی پیشتاز است و جای تقدیر، سپاس و قدردانی دارد. استاندار یزد، آمادگی برگزاری نشستی را با حضور مسئولان مسکن و شهرسازی برای حل مشکلات زمین‌های دانشگاه آزاد اعلام کرد و گفت: اهتمام دولت در زمینه ساخت مسکن است و هر دستگاهی می‌تواند در زمینه مسکن ملی اقدام کند و دانشگاه آزاد هم مجوزهای لازم را از فرمانداری اخذ نماید.

فاطمی با اشاره به طرح‌های اقتصادی با رویکرد دانش‌بنیان بیان کرد: برای همه طرح‌ها از طریق تسهیلات ارزان‌قیمت برای راه‌اندازی و کسب مجوزها آمادگی لازم را داریم و از طریق معاونت اقتصادی و دستگاه‌های مختلف موانع رفع می‌شود و باید بخش خیرین را در حوزه بهداشت و درمان دعوت کرد.

وی بیان کرد: با توجه به سفر رئیس‌جمهور و از طریق منابع استان و بنیاد برکت هزار میلیارد تومان برای تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان در یزد اختصاص‌یافته که تسهیلات چهار درصد قرار دادیم و دانشگاه آزاد هم می‌تواند استفاده کند.

استاندار یزد خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد دارای ظرفیت‌های خوبی است که به دنبال راه‌اندازی واحد بین‌الملل باید و ظرفیت علمی و زیرساختی که در یزد وجود دارد به عنوان سرفصل باید روی آن برنامه‌ریزی کنیم.

فاطمی گفت: در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه امسال طرح بورسیه شغلی را به عنوان اولین استان رقم زدیم و همه واحدهای صنعتی، واحدهای تحقیق و توسعه نیاز خود را در تعامل با دانشگاه اعلام کردند و امسال در دفترچه کنکور سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود: در اجرای این طرح دانش آموزان در قالب دوره مهارتی وارد دانشگاه می‌شوند تا در طول تحصیل در ارتباط با صنعت باشند و بعد از آن جذب صنعت و بورسیه می‌شوند و الان در مرحله گنجاندن در دفترچه کنکور هستیم.

استاندار یزد ادامه داد: این ظرفیت در استان وجود دارد که با وجود صنایع و معادن استان، بخش عمده درآمدهای دانشگاه از طریق تفاهم‌نامه‌های بخش صنعت و دانشگاه بسته شود. فاطمی اعلام کرد که دانشگاه‌های استان آمادگی لازم را دارند و با توجه به‌ وجود شرکت‌های بزرگی همچون چادرملو و سنگ‌آهن می‌توان برای حمایت از توسعه علم و فناوری در استان یزد استفاده کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا