آموزش عالیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

اشتغال پایدار در گرو اجرا و گسترش آموزش‌های مهارتی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار گفت: ایجاد اشتغال پایدار، به‌کارگیری نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآفرین در گرو اجرایی کردن برنامه‌ها و گسترش آموزش‌های مهارتی است.

طاهره چالدره سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با بیان اینکه این واحد دانشگاهی بر تربیت نیروی حرفه‌ای و کارآفرین تمرکز کرده است، بیان کرد: واحد گرمسار با برنامه‌ای بلندمدت و اجرایی کردن طرح‌هایی مانند فعالیت‌های کاربنیان، طرح پویش و مدرسه عالی مهارت گامی‌هایی استوار برداشته است.
وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بسترهای آموزشی و مهارتی را برای تمام اقشار جامعه اعم از طبقات محروم و گروه‌های آسیب‌پذیر اجتماعی فراهم کرده است، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب به شمار می‌رود.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار افزود: در واقع، پیشرفت و توسعه کشور، ایجاد اشتغال پایدار، به‌کارگیری نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآفرین در گرو اجرایی کردن برنامه‌های توسعه آموزش‌های مهارتی است.
چالدره ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه مردمی با نگاه علمی مسئله‌محور از اقدامات اشتغالزایی سازمان فنی و حرفه‌ای حمایت می‌کند و با اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان برنامه پنج ساله راهبردی عملیاتی بر ترویج فرهنگ کسب وکار دانش‌بنیان و فرهنگ کارآفرینی و ارتقای توانایی علمی، فناوری و مهارتی افراد مبتنی بر نیازهای جامعه تأکید دارد.
وی به گام استوار دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار بر فعالیت‌های کاربنیان، طرح پویش و مدرسه عالی مهارتی اشاره کرد و اظهار کرد: بر این باوریم با تمرکز بر تربیت نیروی حرفه‌ای و کارآفرین و با برنامه‌ای بلندمدت، مهارت‌ورزی و کارآفرینی را باید از مدرسه و از مقطع ابتدایی دوم آغاز کنیم و دانش‌آموزان مدراس سما به صورت عملی و کاربردی با مشاغل و حِرَف آشنا شوند تا استعداد و علاقه آنان مشخص شود.
معاون سابق آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار ابراز امیدواری کرد در سال «تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین» با همکاری بین سازمان فنی و حرفه‌ای و دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و تربیت نیروی کار ماهر و خلاق محقق شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا