پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

صندوق کارآفرینی امید ۱۸ هزار فرصت شغلی در سیستان و بلوچستان ایجاد می‌کند | وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید گفت: امسال در سیستان و بلوچستان هفت هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال زا مورد حمایت قرار می‌گیرد که از این طریق بیش از ۱۸ هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد خواهد شد.

¸

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ نعمت اله رضایی در کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان افزود: در سال جاری و در راستای سیاست های دولت مبنی بر ایجاد یک میلیون اشتغال در کشور، این صندوق حمایت از طرح های خرد و معیشت محور را در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به تلاش صندوق برای ساماندهی کسب و کارهای خرد و کوچک، بیان کرد: در کشور ۱۰۰ هزار طرح در سال جاری مورد حمایت قرار می‌گیرد که امیدواریم از طریق آنها، ۳۰۰ هزار شغل ایجاد شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ادامه داد: در نظام بانکی کشور، حدود ۴/۵ درصد تسهیلات به طرح‌های خرد و کوچک اختصاص یافته در حالی که صندوق کارآفرینی امید ۱۰۰ درصد اعتبارات خود را در طرح های کوچک مصرف می کند.
رضایی گفت: سامان دادن موضوع اشتغال و تولید، بسیاری از مشکلات را حل می کند و در این بین توجه ویژه به طرح های خرد باعث می شود صنایع کوچک رشد بهتری داشته باشند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور به طرح های زودبازده نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با راه اندازی صندوق های خرد محلی در روستاها که عهده دار آن خود مردم هستند، به دنبال حمایت از تولید در روستا هاست و هم زمینه ساز اشتغال پایدار برای روستا نشینان هستیم.
رضایی به تسهیل شدن شرایط ضمانت در صندوق کارآفرینی امید هم اشاره کرد و گفت: در صندوق تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان با یک ضامن کارمند و یک برگ چک تسهیلات پرداخت می شود تا شرایط در آسان ترین حالت برای کارآفرین قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه صندوق کارآفرینی امید یک نهاد عمومی غیر دولتی است افزود: با همکاری و تفاهم نامه های صندوق با دستگاه‌های مختلف، شرایط اشتغال مناسب در جوامع محلی تضمین می‌شود و در این راستا در صورت تمایل هر سازمان یا نهادی، این آمادگی را داریم تا برای اشتغال مردم تفاهم‌نامه داشته باشیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اضافه کرد: استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت های ویژه ای برخوردار است که با سرمایه گذاری هم در طرح های کوچک و زودبازده و هم در طرح‌های کلان، زمینه اشتغال پایدار به‌خصوص برای مردم بومی فراهم می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا