اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

گزارش بازارکار نخستین رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران؛ استفاده از تشکل های مردمی برای توسعه نوآوری، اشتغال و کارآفرینی

بیش از ۷۰۰ تشکل مردم نهاد، در «نمایشگاه و رویداد هم افزایی مدیریت ایران در ۱۴۰۱»، تجارب خودشان را برای حل مسائل مختلف جامعه به اشتراک گذاشتند. به گزارش بازارکار، بیش از ۷۰۰ تشکل مردم نهاد با هدف محرومیت زدایی، در «نمایشگاه و رویداد هم افزایی مدیریت ایران در ۱۴۰۱»، تجارب خودشان را برای حل مسائل مختلف جامعه به اشتراک گذاشتند.

بیش از ۷۰۰ تشکل مردم نهاد، در «نمایشگاه و رویداد هم افزایی مدیریت ایران در ۱۴۰۱»، تجارب خودشان را برای حل مسائل مختلف جامعه به اشتراک گذاشتند.
به گزارش بازارکار، بیش از ۷۰۰ تشکل مردم نهاد با هدف محرومیت زدایی، در «نمایشگاه و رویداد هم افزایی مدیریت ایران در ۱۴۰۱»، تجارب خودشان را برای حل مسائل مختلف جامعه به اشتراک گذاشتند.
رویداد هم‌افزایی مدیریت در نخستین دوره برگزاری خود در صدد است تا حلقه وصلی میان مدیران کشور و شرکت‌ها، موسسات و گروه‌هایی باشد که دارای الگو، ایده و محصولی برای حل چالش‌های اساسی ایران عزیزمان هستند.این رویداد مبدا تحولی بزرگ در روند حکمرانی و حل نظام مسائل کشور خواهد بود.
این نمایشگاه فرصت خوبی بود تا گروه های مختلف مردمی، استارت آپی، دانش بنیان و کارآفرین در کنار هم با نگاه هم افزایی به ترویج و توسعه ایده های کارآفرینانه برای حل مشکلات کشور در ابعاد ملی و محلی بپردازند.
بازدید رئیس جمهور از اولین نمایشگاه رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران ۱۴۰۱»
الله سید ابراهیم رئیسی با حضور در نمایشگاه اولین رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران ۱۴۰۱» در مصلی تهران ضمن بازدید از تعدادی از غرفه های این نمایشگاه از نزدیک با غرفه داران و بازدیدکنندگان به گفتگو نشست و در جریان فعالیت‌ها و نظرات آنها قرار گرفت.
هدف اصلی از برگزاری این رویداد ملی، ایجاد زیرساختی برای آشنایی، ارتباط و همکاری مدیران کشور با موسسات، شرکت‌ها و مجموعه‌های مردمی بود.
بدون استفاده از ظرفیت‌های مردمی مشکلات کشور و مردم قابل حل نخواهد بود
بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه بازدید از نخستین رویداد هم افزایی مدیریت ایران ۱۴۰۱ و در جمع خبرنگاران گفت: قطعا بدون استفاده از ظرفیت‌های مردمی و مجموعه‌هایی که واسط دولت برای بهره‌برداری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های مردمی می‌توانند باشند، مشکلات کشور و مردم قابل حل نخواهد بود. وی افزود: با نامگذاری سال ۱۴۰۱، جهت‌دهی دولت با سرعت بیشتری به سمت تقویت و حمایت از حوزه دانش‌بنیان رفته است و بخشی از این دستاوردها در حوزه کارآفرینی و نیز بخش های مختلف مرتبط با نیاز کشور به نمایش در آمد.
همچنین عبودتیان دستیار مردمی سازی دولت در این خصوص گفت: در این رویداد شرکت‌ها، موسسات و گروه‌های نوآور امکان شبکه‌سازی پیدا کردند تا بتوانند همکاران، رقبا و مدیران مختلف کشور را شناسایی نمایند و برای طرح همکاری با آن‌ها اقدام نمایند.
از طرفی نیز از طریق شبکه سازی امکان اخذ سرمایه و طرح از سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران فراهم شد تا علاوه بر حل چالش‌های کشور کسب و کار خود را توسعه دهند.
وی افزود: مزیت این رویداد برای مدیران کشور علاوه بر وجه کلان آن که تمرکز بر حل چالش‌ها و مسائل کشور است؛ ایجاد نمایشگاهی از شرکت‌ها و موسسات متنوع است که در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، فناوری، مدیریت، اشتغال، آموزش، بهداشت، محیط زیست و رسانه توانایی ارائه الگو و حل مساله را دارا می‌باشند.
وجود چنین گروه‌هایی زیر یک سقف بستری مهیا و آماده است تا مدیران برای حل مسائل حوزه‌های تحت مدیریت خود از آن‌ها مشاوره بگیرند و با طرح همکاری چالش‌ها را در زمان کم و با کیفیت مطلوب مرتفع نمایند.
اشتغال دانش آموختگان از برنامه های دولت سیزدهم است
معاون امور بانوان ریاست جمهوری معاون امور بانوان ریاست جمهوری در رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران ۱۴۰۱ در مصلی امام خمینی(ره)، گفت: اشتغال دانش آموختگان از برنامه های دولت سیزدهم است.
انسیه خزعلی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه درباره نقش محوری بانوان در توسعه اکوسیستم دانش‌بنیان کشور اظهار کرد: قطعاً اولین حمایت ریاست جمهوری از دانش‌بنیان ‌ها موضوع مردمی‌سازی شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان است‌.
وی افزود: باتوجه به شعار سال ۱۴۰۱ که پشتیبانی از دانش‌بنیان‌ها و کارآفرینی است از بانوانی که در بخش‌ دانش‌بنیان‌ها چه به صورت عضو شرکت و چه در سمت‌های مدیریتی قرار دارند حتما دعوت می‌کنیم که تعامل لازم را با ریاست جمهوری داشته باشند تا این نهاد از آن‌ها حمایت کند.
معاون امور بانوان ریاست جمهوری عنوان کرد: این حمایت‌ها هم در زمینه معنوی و فرهنگ‌سازی برای توسعه بازار است و هم حمایت‌های مالی برای بانوان شاغل در دانش‌بنیان‌ها در نظر گرفته شده است. دولت اعتباراتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته است و باتوجه به نوع فعالیت و محصول و خدماتی که ارائه می‌دهند حمایت‌های لازم از آن‌ها صورت می‌گیرد.
وی همچنین بر توسعه کسب و کارهای خانگی در راستای حمایت از بانوان کارآفرین و خوداشتغال تاکید کرد.
اعتبار ۴۰۰۰ هزار میلیاردی برای چرخاندن چرخ تولید
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با اشاره به تسهیلات اختصاص یافته به دستگاه‌ها برای پیشبرد امر تولید، گفت: پیش بینی ما این است که ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این هدف به دستگاه‌ها اختصاص یابد.
محسن کوشش تبار در گفت‌وگویی در حاشیه نمایشگاه هم افزایی مدیریت 1401، درباره تسهیلات درنظر گرفته شده برای تولید اظهارکرد: یکی از اقدامات خوبی که در دولت سیزدهم انجام شده و دستورالعمل آن هم بزودی ابلاغ می شود بند الف تبصره ۱۸ است. وام‌ها و تسهیلاتی که در صنعت و خدمات و گردشگری به بخش تولید داده می‌شود متاثر از همین طرح است.
وی درباره اولویت بندی اعطای این تسهیلات گفت: دستگاه‌ها و طرح‌های آن‌ها برای اعطای این تسهیلات رتبه‌بندی خواهند شد. برای مثال در حوزه گردشگری اولویت با پروژه‌هایی است که بیشتر از ۵۰ درصد پیشرفت داشته باشند. انتظار می‌رود با منابع موجود طبق بند ب تبصره ۱۶ و بند الف تبصره ۱۸ شرایط برای تولید نسبت به قبل بهتر شود.
پیش بینی۵۰۰۰ میلیارد اعتبار در بودجه برای شرکت‌های دانش بنیان
کوشش تبار درباره تسهیلات درنظر گرفته شده برای شرکت‌های دانش‌بنیان نیز اظهار کرد: پنج هزار میلیارد اعتبار در بودجه برای شرکت‌های دانش بنیان پیش بینی شده است. این فرصتی است تا استانداران در ۳۱ استان و معاونان اقتصادیشان به طور ویژه روی این تسهیلات کار کنند و در ایستگاه نهایی کیفیت تولید را افزایش دهند.
کوشش تبار با تحسین اقدامات صورت گرفته در نمایشگاه هم‌افزایی مدیریت ادامه داد: بزرگترین نقطه عطف این نمایشگاه امیدبخش بودن آن است. اینکه میانگین سنی بازدیدکنندگان ۲۰ تا ۲۵ سال است و اغلب افراد جویای نام و جویای فرصت هستند، امیدبخش است. در این نمایشگاه فعالان حوزه کسب‌وکاری حضور دارند که به‌تازگی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند و برای فعالیت خود بخش خصوصی را برگزیده اند.
کوشش‌تبار تصریح کرد: پایه و اساس اشتغال، نوآوری است. بخش خصوصی و دانش‌بنیان که نوآورند، بهره‌وری ایجاد می‌کنند. ما وقتی می خواهیم به رشد هشت درصدی برسیم باید بدانیم که یک سوم آن منوط به بهره‌وری است.
حمایت از کسب و کارهای خرد و خانگی
سیدعلی موسوی جم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با بازارکار در نمایشگاه هم افزایی مدیرتیت ایران 1401 گفت: وزارت کار برای حمایت از کسب و کارهای خرد و خانگی برنامه دارد.
وی افزود: در این راستا برای حمایت از مشاغل خانگی بودجه خوبی مصوب شده که در قالب تسهیلات یکصد تا دویست میلون تومانی پرداخت می شود.
مدیرکل دفتر وزارتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یکی دیگر از فعالیت های وزارت کار در این زمینه را تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار عنوان کرد و گفت: این کار موجب توسعه فعالیت های خانگی و خرد در کشور شده است.
گردشگری در خدمت هم افزایی ظرفیت های کشور
‌به گزارش بازارکار، نشست «نقش رویکرد گردشگری تعالی‌بخش در مدیریت گردشگری کشور» با حضور منوچهر جهانیان، رئیس دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ در نخستین رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران در مصلی تهران برگزار شد.
در این نشست که اعضای انجمن گردشگری تعالی‌بخش و مجموعه‌های پاویون گردشگری حاضر در رویداد نیز حضور داشتند، جهانیان با اشاره به نقش گردشگری در توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشورها، به زمینه‌ها و ضرورت‌های ترویج گفتمان گردشگری تعالی‌بخش اشاره کرد و ظرفیت‌های این رویکرد را برای توسعه و تعالی گردشگری کشور تشریح کرد.
رئیس دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به سابقه رویکرد تعالی‌بخشی در گردشگری گفت: مناسبات بین جامعه میزبان محلی و گردشگران با رویکرد تعالی‌بخشی باید تعریف شود و اسنادی چون کدهای جهانی اخلاق گردشگری بر این مسئله تأکید دارد.
جهانیان با اشاره به مدیریت گردشگری و محرک‌های آینده گردشگری بیان کرد: مدیران گردشگری باید با شناخت و آگاهی از مبانی، آموزش و فرهنگ‌سازی، توانمندسازی جوامع میزبان و محلی بتوانند برای پر رنگ‌تر کردن عنصر تعالی‌بخشی در صنعت گردشگری عملکرد مثبت و سازنده داشته باشند؛ چراکه مسئولیت‌پذیری گردشگران در مدیریت گردشگری تعالی‌بخش بسیار اهمیت دارد.

گزارش؛ امیرعلی بینام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا