آموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

مناطق ویژه اقتصادی عامل تشویق و ترغیب بخش خصوصی هستند

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: عامل تشویق و ترغیب بخش خصوصی هستند.

به گزارش بازار کار لرستان، مجید منعمی در حاشیه بازدید از کارخانه زاگرس پوش بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۴۰ درصد ظرفیت صنعتی استان در بروجرد قرار دارند.

وی تصریح کرد: صنایع مختلف زیادی در شهرستان وجود دارد اما عده‌ای از آن‌ها تعطیل هستند چنانچه مسئولین پای‌کار باشند مشکلات مرتفع خواهد شد.

منعمی با بیان اینکه شناسایی بازار باعث رونق در کسب‌وکار می‌شود با اشاره به مزیت منطقه ویژه اقتصادی، خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی می‌توانند در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان مستقر شوند چون با ایجاد کارخانه در این منطقه می‌توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

فرماندار بروجرد اضافه کرد: شهرستان می‌تواند یکی از اهداف صنعتی کشور باشد به شرطی اینکه اولویت‌سنجی آن دقیق صورت گیرد.

منعمی بیان کرد: منطقه ویژه یک فرصت اقتصادی است یعنی یک منطقه به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعریف می‌شود و واحدهای صنعتی هم در بخش سهم کارفرمایی و عوارض گمرکی و عوارض مالیاتی از یک بخشودگی ویژه برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه با این امتیازات سرمایه‌گذاران رغبت دارند در منطقه ویژه اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند، افزود: مناطق ویژه اقتصادی یک عامل تشویقی و ترغیبی بسیار خوبی برای بخش خصوصی هستند تا به سمت سرمایه‌گذاری در این مناطق حرکت کنند.

معاون استاندار لرستان ادامه داد: در شهرستان اولویت این است صنایعی که روبه‌جلو در حال حرکت هستند و به کمک مختصری دارند دولت پای‌کار بوده و به آن‌ها کمک خواهد کرد.

منعمی اظهار کرد: تلاش بر این است که منطقه ویژه اقتصادی در بروجرد هرچه زودتر راه‌اندازی شود و صنایع تولیدی شهرستان می‌توانند طرح‌ها توسعه خود را در این منطقه راه‌اندازی کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا