پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

۶۰۰۰ فرصت شغلی در لرستان ایجاد خواهد شد

مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، ۱۴۰۴ طرح تعریف شده که منجر به ایجاد ۶۰۰۰ فرصت شغلی در استان خواهد شد.

مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، ۱۴۰۴ طرح تعریف شده که منجر به ایجاد ۶۰۰۰ فرصت شغلی در استان خواهد شد.
علی آشتاب، در آیین معارفه و تکریم مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، که در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: پذیرش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی ایران از الطاف الهی است و با همت مجموعه همکاران و مدیران و معاونین توفیق پایان خدمت در این دستگاه را دارم.
وی بیان کرد: وزارت کار دولتی است در دل دولت جمهوری اسلامی که با مردم سروکار دارد و در این شرایط اقتصادی، وزارت کار نقش بسزایی در ایجاد کار، رضایتمندی و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در لرستان با همدلی و همراهی تشکلات کار دنبال می‌شود و تصمیم‌گیری‌ها متناسب با شرایط کشور است و مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نگاهی ویژه به حفظ بنگاه، تولید و رونق تولید دارد.
لرستان دارای ۳۷۴ تشکل کارگری و کارفرمایی است
آشتاب با بیان اینکه در حال حاضر لرستان دارای ۳۷۴ تشکل کارگری و کارفرمایی بوده و آرامش و امنیتی که در فضای کار استان حاکم است زبانزد بوده بگونه‌ای که ۶۰ درصد آرا به شکل تعاملی صادر می‌شود، گفت: ارتباط با کارگر و کارفرما زمینه‌ساز امنیت و آرامش در عرصه کار و فعالیت خواهد بود.
این مسئول تصریح کرد: در لرستان شاخص‌ترین برنامه برای فرصت شغلی، ایجاد اشتغال روستایی و عشایر در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها بوده که در این راستا ۱۴۰۴ طرح تعریف شده که منجر به ایجاد ۶۰۰۰ فرصت شغلی در استان خواهد شد.
۱۱۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به ۳۴۰۱ متقاضی پرداخت شده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: برای توانمندسازی، استقلال و خودکفایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بنیاد شهید استان ۱۱۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به ۳۴۰۱ متقاضی پرداخت شده است.
آشتاب یکی از چالش‌های پیش‌روی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان را نداشتن مهارت برای ورود به کسب ‌کار عنوان کرد و گفت: لرستان از مشکل بیکاری رنج می‌برد و این درحالیست که در بحث رونق مشاغل خانگی ۵۱ میلیارد تومان در قالب سیستم‌های پشتیبان به بانک‌های استان معرفی شدند.
تاکنون ۳۵ تعاونی در استان احیا شده است
وی بر توجه به تعاونی‌های راکد استان تاکید کرد و با بیان اینکه تاکنون ۳۵ تعاونی در استان احیا شده است، بیان کرد: در حال حاضر ۲۹۷۳ تعاونی با اشتغالزایی ۳۸۰۰۰ نفر در لرستان فعالیت دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: در بحث کرونا و حمایت از مشاغل، ۱۹۸ میلیارد تومان به ۲۴ هزار و ۷۲۳ نفر کمک شده است.
وی افزود: با استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار جذب شده تا پنج پروژه در شش ماهه سال ۱۴۰۱ به انجام برسد.
آشتاب بیان کرد: با استفاده از ظرفیت هلدینگ‌ها و شرکت‌های وزارت کار، ۸۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد کارخانه شیرخشک بروجرد، گاوداری ۲۰۰۰ راسی الیگودرز، ۶۰۰۰ راسی دلفان ‌و… در نظر گرفته شده است.
در پایان این مراسم از زحمات علی آشتاب تقدیر و علی جهانی به عنوان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان معرفی شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا