فارس- سردبیر

افزایش ۲ برابری تولید چغندرقند در شهرستان فسا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: در سال جاری میزان تولید چغندر قند در این شهرستان ۶ هزار و ۲۵۶ تن بوده است که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است.

 بازار کار فارس/ناصر انصاری روز دوشنبه اظهار داشت: همچنین در سال جاری سطح برداشت مزارع چغندر قند در شهرستان فسا به ۱۲۵ هکتار رسیده است که نسبت به سال گذشته ۵۵ هکتار افزایش داشته است.

وی بیان کرد: برداشت مکانیزه چغندر قند در شهرستان فسا از خرداد ماه آغاز شد و تا اواخر تیر ماه ادامه داشته است. محصول برداشت شده از مزارع این شهرستان به کارخانه قند مینوی فسا تحویل داده شد.

انصاری با اشاره به اینکه مزارع چغندر قند شهرستان فسا با بذور لوانته، گرانته، ویکو، کادیلاک و پالما کشت بوده است، ابراز کرد: تمامی سطوح زیر کشت چغندر قند این شهرستان مربوط به منطقه شیبکوه بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: استفاده از نزولات جوی، کاهش ۴۰ درصدی مصرف آب و کاهش هزینه های تولید در واحد سطح از دلایل اصلی تغییرالگوی کشت چغندر قند از بهاره به پائیزه بوده است.

او ابراز کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو چغندر قند پائیزه یک هزار و ۶۴۱ تومان است و علاوه بر آن به ازای هر تن چغندر تحویلی دو کیلوگرم شکر و ۲۰ کیلو گرم تفاله و مبلغ ۴۳۰ تومان در ازای هرکیلوگرم هزینه حمل به کشاورز داده می شود.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا