البرزالبرز- سردبیرپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانکسب و کارهای نوپا

در بازدید نماینده نهاد ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری البرز اعلام شد شهرک دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری البرز ایجاد می‌شود

دکتر سیف‌الله شاه‌مرادپور، نماینده نهاد ریاست‌جمهوری از پروژه در حال ساخت نوآوری و فناوری شهید سلیمانی پارک علم و فناوری البرز که قرار است هم‌زمان با ۲۲ بهمن امسال (۱۴۰۱) راه اندازی شود بازدید و بر حمایت از این ساختار فناورانه تاکید کرد.


به گزارش بازارکار به نقل از پارک علم و فناوری البرز، در این مرکز قرار است 12 شتاب دهنده قوی و موثر برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور و نیز استارت آپ‌ها و صنایع خلاق و فرهنگی مستقر شود.
مهندس مهدی عباسی در این بازدید ضمن تشریح دستاوردها، توانمندی‌ها و ماموریت‌های آتی پارک علم و فناوری البرز بر توسعه اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری استان البرز تاکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم از ایجاد زیست بوم مصنوعی پرهیز کنیم و زیست بوم اقیانوسی ایجاد کنیم که همه در این زیست بوم نقش واقعی خود را ایفا کنند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به حضور موثر بخش خصوصی در ایجاد کارخانه نوآوری شهید سلیمانی در این پارک گفت: بخش خصوصی حضور موثری در ایجاد ساختارهای فناورانه استان البرز دارد اما انتظار داریم پا به پای بخش خصوصی بخش دولتی هم نقش حداقلی خود را ایفا کند.
وی افزود: برنامه پارک علم و فناوری البرز این است که فاز دوم کارخانه نوآوری با نام مبارک شهید سلیمانی با مشارکت بخش خصوصی، دولت و پارک در این مجموعه راه اندازی شود.
در این نشست همچنین مباحث مربوط به حمایت از صنایع فرهنگی، صنایع خلاق و علوم انسانی و اجتماعی با حضور نماینده نهاد ریاست جمهوری مورد تاکید قرار گرفت.
گفتنی است، در این بازدید از آقای شاه‌مرادپور درخواست حمایت مالی جهت ساخت و ایجاد شهرک دانش بنیان با فضایی بیش از پنج هکتار در مجموعه پارک علم و فناوری البرز و ساخت فاز۲ مرکز نوآوری و فناوری شهیدسلیمانی انجام گرفت که با موافقت اولیه و قول مساعدت وی همراه بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا