پیشنهاد سردبیرمازندرانمازندران- سردبیر

استاندارد اعتباربخش تولید و صادرات / باید جایگاه لگو استاندارد افزایش یابد

سرپرست مرکز ملی تایید صلاحیت استاندارد ایران با اشاره به اینکه داشتن استاندارد کیفیت بخش و اطمینان آور است، گفت:استاندارد سفیر اعتباربخشی کالاها در بازارهای هدف و مصرف است.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل ازخبرگزاری مهر، محمود هاشمی صبح دوشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل جدید استاندار مازندران با اظهار اینکه اجرای مقررات ملی شرط لازم داشتن استاندارد به شمار می‌رود، افزود: در کنار آن شایستگی‌های اخلاقی و رفتاری نیز باید مدنظر قرار گیرد.
وی با عنوان اینکه استانداردهای موجود در عالم اخلاق پایه است، افزود: مواردی که سبب اعتباربخشی برای صادرات و تولید می‌شود مبتنی بر استاندارد است.
وی یادآور شد: با رفتارها و عملکرد خود می‌توانیم تضمین کننده سلامت و اطمینان باشیم و در سازمان ملی استاندارد اعتقاد داریم که وکیل مردم هستیم و از طریق مراکز همکار و وابسته در پی حد اعلی کیفیت کالاها هستیم.
هاشمی با بیان اینکه در گذشته نشانه استاندارد اطمینان آور و اعتباربخش بوده است، گفت: برای اطمینان بخشی باید اعتبار و جایگاه لگو استاندارد افزایش یابد.
سرپرست مرکز ملی تأیید صلاحیت استاندارد ایران گفت: اگر کالاهایی که صادر می‌شود دارای نشان استاندارد باشد، سفیر اعتماد بخشی در بازارها خواهد بود و اگر این علامت تشریفاتی باشد، رفتار مصرف کننده در کشورهای هدف نسبت به کالاهای ما تکرار نمی‌شود.
هاشمی با بیان اینکه مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران ناظر به نیازها و سلایق تلاش می‌کند پاسخگوی مطالبات باشد، افزود: باید از فضای عملیاتی به سمت تحولی پیش رویم و پیش زمینه تحول تغییر است.
ملاعلی پور مدیرکل جدید استاندارد مازندران با اشاره به وظایف خطیر سازمان استاندارد اظهار داشت: انجام صحیح این وظایف سبب جلب رضایت و آرامش مردم است و فعالیت در این سازمان نیازمند همت ویژه است.
وی افزود: توجه به اسناد بالادستی، سند تحول دولت مردمی، سند آمایش استان، بیانیه گام دوم انقلاب و همه سوابقی که به توسعه استان کمک کند از برنامه‌ها است.
در این مراسم ملاعلی پور به عنوان مدیرکل استاندارد مازندران معرفی و از تلاش‌های رحیمی مدیرکل سابق استاندارد تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا