پیشنهاد سردبیرمازندرانمازندران- سردبیر

رونق تولید با دامدار کارت / پرداخت تسهیلات کم بهره برای خرید نهاده‌های دامی

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران گفت:دامدارکارت با هدف کمک به تامین بخشی از نهاده‌های دامی دامداران با سود بانکی ۱۱ درصد به صورت یک ساله در اختیار بهره برداران صنعت دام و طیور استان قرار می‌گیرد.

دامداران می‌توانند با تهیه این کارت، برای هر راس دام سنگین ۷۰۰ هزار تومان و برای هر راس دام سبک ۳۰۰ هزار تومان تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند.
به گزارش خبرنگار بازارکار ، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران گفت: این کارت قابلیت نقد شدن ندارد و دامداران فقط می‌توانند از فروشگاه‌های مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی نهاده‌های دامی خود را خریداری کنند.
نگهدار افزود: دامدار کارت که اواخر آذر ماه پارسال رونمایی شد در مرحله نخست برای دامداران روستایی و عشایری تعریف شده است و برای دامداران صنعتی نیست.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: تاکنون ۱۰ هزار نفر از دامداران و مرغداران استان برای بهره مندی از تسهیلات دامدار کارت ثبت نام کرده اند که مبلغ ۵۷۳ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای خرید نهاده‌های دامی در قالب دامدار کارت برای ۲ هزار و ۵۸۶ نفر صادر و پرداخت شد. ‎
دو هزار و ۵۰۰ واحد مرغداری با ظرفیت تولید بیش از ۱۸۰ هزار تن گوشت سفید در مازندران
فعال است که تامین نهاده‌های دامی از مهمترین نیاز‌ها در امر تولید صنعت طیور است.
مازندران رتبه سوم از لحاظ پرداخت و چهارم از لحاظ معرفی را در کشور در اختیار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا