پیشنهاد سردبیرمازندرانمازندران- سردبیر

طرح دیپلماسی مهارت در مازندران اجرایی می‌شود

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مازندران از اجرای طرح دیپلماسی مهارت به منظور ایجاد و در کنار هم قرار گرفتن کار، اشتغال، تولید و مهارت در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سیدحسین درویشی با بیان اینکه ارزش فنی و مهارت امروز در نقطه‌ای از کار رسیده که از نگاه ویژه مقام رهبری اهمیت قرار گرفته است، اظهار داشت: با وجود مهارت در آموزش و پرورش اهمیت آن در جامعه نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه مازندران در زمینه شناسایی مهارت آموزی در کشور محروم قرار گرفته و باید مردم محوری فراتر کار شود، افزود: سازمان فنی و حرفه‌ای در کشور گمنام واقع شده و باید از این حالت خارج شود بنابراین باید تلاش مضاعفی انجام داد.
درویشی با بیان ایکه در استان 16 نهاد با 1500 آموزشگاه آزاد با وجود کارآموزان چند نفری باید مهارت‌ آموزی را فرهنگ‌سازی کرد، گفت: ورود هر یک از مسئولان به این سازمان بیان‌کننده پیامی از سوی آنها نسبت به مهارت آموزی است و تقاضای مجوز نیز نوعی پیام است؛ باید همه این پیام‌ها را جمع‌آوری و در توسعه یافتگی و ایجاد اشتغال به کار برد.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای مازندران عنوان کرد: در مازندران موثرترین دستگاهی که به خوبی فعالیت می‌کند و آثار آن برای مردم نشان داده می‌شود سازمان فنی و حرفه‌ای است که به خوبی خدمات‌ به مردم ارائه می‌دهد.
وی ادامه داد: این استان فقط 20 درصد از ظرفیت استفاده می‌شود و مابقی متوسل به بنگاه‌های اقتصادی، خیرین، دلسوزان نظام و مشارکت مردمی انجام می‌شود.
درویشی با تاکید براینکه آمل با 160 مرکز آموزشگاه با یک دستگاه دولتی به دو شهرستان خدمات می‌دهد و با وجود ظرفیت گردشگری و صنعتی همان از 20درصد ظرفیت استفاده می‌شود و مابقی ظرفیت برای افزایش مهارت مانده است که باید به کار گرفته شود، اظهار داشت: با وجود پتانسیل گردشگری در این شهرستان نباید کمبودی وجود داشته باشد و باید به جذب نیرو داخلی و خارجی از این پتانسیل به کار گرفته شود.
وی از اجرای طرح دیپلماسی مهارت به منظور ایجاد و در کنار هم قرار گرفتن کار، اشتغال، تولید و مهارت را کنار مطرح کرد و گفت: با اجرای این طرح تلاش است تا به توسعه و آموزش بالای در استان دست یابیم.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای مازندران با بیان اینکه در جهت ساماندهی برخی اشتغال باید مدیریت کرده و آن مهارت‌هایی که نیاز آن شهرستان است مجوز داده شود، افزود: هم اکنون 125 مرکز جوارح کارگاه مجوز در این استان صادر شده است و سازمان از مراکز مهارت‌آموزی با اشتغال‌زایی زیاد استقبال می‌کند و نسبت به صدور مجوز حمایت می‌کند.
وی تصریح کرد: آموزشگاه بومگردی را به منظور جذب گردشگران، توریست و مسافر را در شهرستان‌ها راه‌اندازی کنید و کارگاه‌های کشاورزی نیز دستور کار قرار گیرد تا توسعه مهارت آموزی در مازندران افزایش یابد.
درویشی با تاکید براینکه طیف و نگاه آموزشگاه‌های باید به سمت نخبه و خلاقیت به منظور توسعه جامعه و استان برود و این سازمان دیگر به آموزشگاه‌هایی با نگاه سنتی و بدون خلاقیت داده نمی‌شود، یادآور شد: تاکنون چند شرکت دانش‌بنیان با نگاه نخبه‌پروری مجوز فعالیت را از سازمان فنی و حرفه‌ای گرفتند و مشغول کار شدند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا