پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

حضور پرشور خیران و نیکوکاران در اطعام و احسان حسینی؛ 5000 آشپزخانه طبخ غذای گرم برای توزیع در دهه محرم راه اندازی می شود

آشپزخانه اطعام و احسان حسینی با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی ره در حسینیه محبان سید الشهدا واقع در منطقه چهارده تهران افتتاح شد.

 

سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در آیین افتتاح آشپزخانه اطعام و احسان حسینی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه اظهار داشت: پس از بیانات رهبر معظم در سال 1399 آشپزخانه‌های اطعام و احسان حسینی راه‌اندازی شد.

بختیاری در خصوص راه‌اندازی پویش نذر حاج قاسم در محرم سال 1400 گفت: با راه‌اندازی این پویش در دهه اول محرم سال گذشته هفت میلیون پرس غذا بین نیازمندان توزیع شد و امسال نیز با حشور خیران و نیکوکاران این کار خدا پسندانه برای مردم و نیازمندان انجام می شود.

وی درباه پیش‌بینی‌ها برای راه‌اندازی آشپزخانه‌ اطعام و احسان حسینی گفت: در دو سه سال گذشته حجم مشارکت‌های مردمی نشان داده کمک‌ها بیش از پیش‌‌بینی ها بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان و در اصعام مهدوی و افطاری ساده کمک‌ها 40 درصد بیشتر از آن چیزی بود که پیش‌بینی می‌شد و نشان دهنده مشارکت پرشور مردم و خیران در کمک به محرومان است.

وی گفت: پیش‌بینی ما برای محرم و صفر سال‌جاری راه‌اندازی پنج هزار آشپزخانه و توزیع 20‌میلیون پرس غذا است.

مدیرکل کمیته امداد امام استان تهران نیز  از راه‌اندازی بیش از 150 آشپزخانه طبخ غذا جهت توزیع غذای گرم به مردم و نیازمندان در سه روز اول محرم امسال خبر داد و اعلام کرد: این تعداد آشپزخانه در ماه محرم در استان تهران به 500 آشپزخانه افزایش می یابد.

به گزارش بازارکار سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در آیین افتتاحیه آشپزخانه اطعام و احسان حسینی که عصر امروز با حضور مرتضی بختیاری در حسینه محبان سید الشهدا برگزار شد، با اشاره به اینکه در سال گذشته 354 آشپزخانه در مراکز نیکوکاری و مساجد راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: ارزش غذاها طبخ شده و بسته‌های توزیع شده 305 میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه یک‌هزار مرکز نیکوکاری در تهران فعالیت می‌کنند، گفت: این مراکز بدون هیچ چشم‌داشتی به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند.

پرپنچی ادامه داد: از ابتدای ماه محرم  امسال تاکنون حدود 157 آشپزخانه راه اندازی شده که پیش‌بینی می‌شود این تعداد در روزهای آینده به 500 آشپزخانه در استان تهران افزایش یابد.

گفتنی است در حاشیه این مراسم بختیاری رئیس کمیته امداد درباره حمایت از سیل زدگان نیز گفت: به سیل زدگان مستمری ویژه پرداخت می شود و در این زمینه تلاش می کنیم آمار مورد نظر احصاء و خانواده ها شناسایی شوند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا