آموزش و مهارتاجتماعی

آغاز به کار سامانه حمایت از مشاغل خانگی با ساز و کار جدید

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز به کار سامانه حمایت از مشاغل خانگی برای تسهیل امور مردم و حمایت از توسعه اشتغال با ساز و کار جدید خبر داد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد
آغاز به کار سامانه حمایت از مشاغل خانگی با ساز و کار جدید
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز به کار سامانه حمایت از مشاغل خانگی برای تسهیل امور مردم و حمایت از توسعه اشتغال با ساز و کار جدید خبر داد.
به گزارش بازارکار از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به نقل از خبرگزاری فارس، محمود کریمی بیرانوند اظهار داشت:‌‌ با هدف حمایت از توسعه مشاغل خانگی و رفع موانع پیش روی مردم، صدور مجوزها سه روزه انجام می شود.
وی تاکید کرد: از روز گذشته سامانه حمایت از مشاغل خانگی برای تسهیل امور مردم و حمایت از توسعه اشتغال با ساز و کار جدید‌ فعال شد.
سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت مردم افزود: بر اساس سیاست‌های جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مشاغل ثبت محور، پس از درخواست متقاضی و تکمیل فرم‌، تاییدیه به صورت آنی صادر می‌شود و در رشته های مجوز محور هم روند دریافت مجوز تسهیل شده و پس از تکمیل فرم ثبت نام توسط متقاضی، طرح و درخواست متقاضی حداکثر ظرف مدت سه روز از سوی دستگاه اجرایی مربوط بررسی خواهد شد و در صورت عدم بررسی طرح در مدت زمان تعیین شده، مجوز به صورت خودکار صادر می شود.
وی ادامه داد: در فرایند جدید نظارت‌های پسینی نقش مهمی دارند و متقاضیان در بازدید کارشناسان از طرح‌ها همکاری کامل خواهند داشت.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: این روند در راستای اجرای مصوبات کمیته مانع زدایی و همسو با کاهش زمان صدور سایر مجوزهای مورد درخواست بخش خصوصی است.
کریمی بیرانوند با اشاره به نقش دستگاه‌های حوزه اشتغال برای اجرای صحیح این برنامه، گفت: مردم می‌توانند مانع‌تراشی و سنگ‌اندازی سایر دستگاه‌ها را به دبیرخانه شورای اشتغال کشور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعکس کنند.
سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: دستیابی به اهداف توسعه‌ای کشور و تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار، مستلزم تلاش همه‌جانبه در تمام ابعاد فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی کشور است.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا