پیشنهاد سردبیرمازندرانمازندران- سردبیر

توسعه کشتی سازی بستری برای گردشگری دریایی واشتغالزایی متخصصین

مشاور اجرایی استاندار مازندران، ظرفیت‌های استان در حوزه کشتی‌سازی را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: از این ظرفیت باید در حوزه توسعه گردشگری دریایی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل ازخبرگزاری ایرنا ، سجاد خسروانیان در بازدید از مجتمع کشتی سازی صدرا و نشست با مدیران این مجموعه که به همراه حسین شاهپری و حسن یوسفی مشاوران استاندار مازندران صورت پذیرفت،افزود: خوشبختانه بومی‌سازی صنعت کشتی‌سازی که از مطالبات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های نظام و دولت بوده، به خوبی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: تجاری‌سازی صنعت کشتی‌ سازی یکی از راه‌های توسعه همکاری‌ها با کشورهای جهان است که در این زمینه باید چشم‌انداز مناسبی ترسیم و پیگیری‌های لازم صورت پذیرد.
مشاور اجرایی استاندار مازندران با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشتی سازی صدرا ،بیان کرد: خوشبختانه این مجموعه عملکرد قابل قبولی در چهار دهه گذشته داشته که باید با حمایت‌های استانی و ملی شرایط را برای فعالیت بیشتر این مجموعه فراهم کنیم.
خسروانیان بیان کرد: حمایت از این مجموعه می‌تواند علاوه بر رونق فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری، زمینه‌ اشتغال نیروهای متخصص را فراهم کند.
وی ادامه داد: یکی از حوزه‌هایی که مجموعه کشتی‌سازی صدرا می‌تواند به آن ورود پیدا کند، گردشگری است که با ساخت سازه‌ها و شناورهای دریایی زمینه بهره‌گیری بیشتر مردم از دریا را فراهم کند.
شرکت کشتی‌سازی بازوی اصلی مازندران برای توسعه دیپلماسی تجاری
حسین شاه پری بازرس و مسوول پیگیری‌های ویژه استاندار مازندران نیز در این نشست گفت: باتوجه به اهمیت کریدور بین المللی شمال – جنوب در سیاست اعلامی و اعمالی دولت و دستور صریح استاندار مازندران مبنی بر فعال سازی حداکثری ظرفیت های موجود در این حوزه، شرکت کشتی سازی صدرا می‌تواند بازوی اصلی مازندران و کشور برای توسعه دیپلماسی تجاری و حمل و نقل مازندران باشد.
وی افزود: علاوه بر این ظرفیت فراهم سازی زیرساخت‌های گردشگری از جمله طراحی، تولید و تعمیرات کشتی‌های تفریحی، قایق‌های تفریحی و زیرساخت های هتلینگ دریایی از برنامه‌های مازندران در همکاری با شرکت صدرا است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا