فارس- سردبیر

آمادگی تجار فارس برای صادرات بیش از صد میلیون دلار کالا به کشور قطر برای بازی های جام جهانی

محمد فرخ زاده در دیدار با مدیر کل روابط بین الملل وزارت کشور:

به گزارش بازار کارفارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس پیرو درخواست معاونت گردشگری استانداری فارس مبنی بر گسترش روابط با کشورهای عراق، لبنان، عمان، قطر، کویت، کشورهای آسیای مرکزی و آسیای میانه و سایر کشورهایی که روابط خوبی با ایران دارند این جلسه با مدیرکل روابط بین الملل وزارت کشور برگزار شد.

در این دیدار مقرر گردید ظرفیت های استان فارس در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری به ویژه گردشگری سلامت و تمام مزیت های رقابتی و کلیدی استان احصا و در اختیار وزارت کشور قرار گیرد. اداره کل روابط بین‌الملل وزارت کشور نیز این ظرفیت ها را به وزارت امور خارجه و سفارت ها منعکس کرده تا روابط دو سویه بین استان فارس و این کشورها برقرار گردد.

معاون استاندار فارس اظهار داشت در راستای ایجاد فضای مراودات اقتصادی مقرر شد از ظرفیت بخش خصوصی، سازمان تجارت، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون نیز در این حوزه استفاده گردد.

وی در ادامه افزود در راستای حضور موثر استان فارس در مسابقات جام جهانی قطر نیز مقرر گردید آخرین وضعیت درخواست استان فارس مبنی بر صدور ویزا برای تجار، جهت عرضه محصولات و تولیدات استان فارس در کشور قطر بررسی گردد.

گفتنی است استان فارس اعلام آمادگی خود را جهت صادرات بیش از صد میلیون دلار در حوزه صنایع غذایی، تنقلات، سبزیجات، فرآورده های دامی و کشاورزی و همچنین خدمات فنی مهندسی به قطر اعلام کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا