اجتماعیاصفهاناصفهان- سردبیر

رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس: ایران در شاخص محیط کسب‌وکار در رتبه ۱۲۷ جهان قرار دارد

رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس گفت: در حوزه شاخص محیط کسب‌وکار در بین ۱۹۰ کشور جهان در رتبه ۱۲۷ قرار داریم و این نشان از آن دارد که حال کسب‌وکار ما خوب نیست.

 به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، سید شمس‌الدین حسینی  دریک‌صد و هفدهمین نشست شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی، هدف از حضور در این جلسات را شناخت بیشتر نسبت به موضوعات اقتصادی استان‌ها مطرح کرد و اظهار داشت: مسائلی که در این شوراهای گفتگو مطرح می‌شود مربوط به حکمرانی است. در حوزه شاخص محیط کسب‌وکار در بین 190 کشور جهان در رتبه 127 قرار داریم و این نشان از آن دارد که حال کسب‌وکار ما خوب نیست.

رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در برنامه هفتم توسعه باید نظام حکمرانی را اصلاح کنیم، بیان کرد: از زمان ورود به مجلس برنامه اصلاح ماده یک و هفت اصل 44 قانون اساسی را در دستور کار قرار دادیم و اگر استاندار به این دو مورد توجه داشته باشد اوضاع کسب‌وکار در اصفهان اصلاح می‌شود.

اصفهان دارای رتبه نخست فرار سرمایه‌گذاران بومی

رئیس مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی اصفهان با بیان اینکه این نشست‌ها باید به یک خروجی عملیاتی برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی تبدیل شود، گفت: در حال حاضر صنایع ما از ماشین‌آلات قدیمی استفاده می‌کنند که این به آمار تولید ما لطمه وارد کرده است. ما در سال گذشته قانون رفع موانع تولید را تصویب کردیم که با استفاده از این قانون بانک‌ها از بنگاه‌داری خارج شده و به رسالت بانکداری خود می‌پردازند.

سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به اینکه رتبه اول فرار سرمایه‌گذاران بومی از استان را در کشور داریم، بیان کرد: این نشان می‌دهد که دستگاه‌های اجرایی در جهت رفع مشکلات ضعیف عمل کردند.

آب ارتباط مستقیم با تولید دارد

مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عمده مشکلات اصفهان مربوط به حل معضل آب است، گفت: مسئله آب ازاین‌جهت در برنامه شورای گفتگو بیان شد که با تولید ارتباط مستقیم دارد. با میزان حجم آبی که در استان وجود دارد امکان تولید جدید وجود ندارد و به همین جهت تولید، فشار زیادی بر آب‌های زیرزمینی وارد می‌کند. اگر با همین روال پیش برویم تا 9 سال دیگر هیچ آبی زیر پای ما نیست و از 3 تا 4 سال دیگر فرونشست‌ها به‌طورجدی تری خود را نشست می‌دهند.

جایگاه اصفهان در شاخص بهبود کسب‌وکار ارتقا یافته است

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان نیز در این نشست با اشاره به اینکه این شورا از منظم‌ترین شوراهای گفتگو در کشور است، تصریح کرد: جلسات کارگروهی به صورت هفتگی برگزار می‌شود و بر اساس آمار ارائه شده، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

مسعود گلشیرازی ادامه داد: نتیجه برگزاری چنین جلساتی آن بوده که امروز جایگاه اصفهان در شاخص بهبود کسب‌وکار ارتقا یافته است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا