اردبیلاردبیل- سردبیرپیشنهاد سردبیر

دولت برای واحدهای تولیدی تسهیلات بسیار مناسبی جهت استفاده از انرژی های تجدید پذیر  در نظر گرفته است 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ضمن تاکید بر صرفه جویی در مصرف برق و استفاده از بهینه از انرژی های تجدید پذیر، از اجراء و تجهیز ساختمان مرکزی و تصفیه خانه فاضلاب شهرک های صنعتی اردبیل1، اردبیل2، پارس آباد و مشگین شهر به سیستم پنل های خورشیدی خبر داد.

محمد اهلی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات وزیران مبنی بر مکلف بودن ادارات در تولید حداقل 20 درصد از انرژی برق مورد نیاز خود از طریق سامانه های برق خورشیدی، این شرکت در راستای اجرای مصوبه فوق، اقدام به احداث سامانه های برق خورشیدی در ساختمان مرکزی و تصفیه خانه فاضلاب شهرک های صنعتی کرده است.
اهلی استفاده از انرژی خورشیدی و نیروگاه های تجدید پذیر را جایگزینی مطمئن برای سوخت‌های فسیلی برشمرد و افزود: به منظور تولید و استفاده از انرژی های تجدید پذیر، تشویقات و تسهیلات بسیار مناسبی از سوی دولت برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته است که صاحبان صنایع برای تامین برق پایدار در زمان اوج مصرف می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل خاطرنشان کرد: استفاده از انرژی تجدید پذیر، علاوه بر صرفه جويي در هزینه و کاهش مصرف برق، باعث کاهش آلودگی محیط زیست نیز خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا