اقتصادی و بازار سرمایهزنجانزنجان- سردبیر

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی: توسعه اقتصادی فرهنگ‌سازی شود

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حضور سرمایه‌گذاران در این شهرستان موانع رفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، سید البرز حسینی در جلسه مشترک هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه به ظرفیت‌های توسعه خدابنده توجه کافی نشده است، اظهار کرد: بخش توسعه اقتصادی این شهرستان باید فرهنگ‌سازی شود. توسعه اقتصادی این منطقه با توجه به ظرفیت‌های آن نیازمند مطالعه عمیق است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان ظرفیت خوبی در راستای توسعه اقتصادی دارد اما به برخی از ظرفیت‌های استان توجه کافی نشده و مغفول مانده‌ است، تصریح کرد: باید به ظرفیت و توان شهرستان‌ها توجه کرد. خدابنده می‌تواند در تولید قطعات مرغوب بتنی، صنایع کشاورزی، صنایع فرش و گردشگری‌ محرک خوبی برای توسعه اقتصادی باشد و برای تحقق هر چه بهتر این مسائل، نیازمند فرهنگ‌سازی در حوزه سرمایه‌گذاری در این شهرستان است.

این مسئول با تاکید بر اینکه در بخش معادن نیز خدابنده نیازمند کار مطالعاتی و شناسایی دقیق ظرفیت‌ها است، ادامه داد: معافیت‌های مالیاتی و سرمایه‌گذاری خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران در این منطقه وجود دارد؛ با وجود ظرفیت بسیار خوب در این شهرستان، کار عملیاتی و فراهم کردن زیرساخت‌ها می‌تواند حائز اهمیت باشد، به همین خاطر برای حضور سرمایه‌گذاران در خدابنده، موانع رفع خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه صنایع خرد و متوسط دو بستر بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری در خدابنده است، افزود: این شهرستان سرشار از استعدادها و ظرفیت‌های بسیاری است که شناسایی نشده، این در حالی است که خدابنده با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، آماده توسعه اقتصادی است.

فرماندار خدابنده در ادامه با بیان اینکه راه توسعه اقتصادی در این شهرستان آغاز شده و اخیراً شدت گرفته است، عنوان کرد: بازگشایی مسیر خدابنده به همدان سرعت گرفته و در مراحل پایانی خود قرار دارد.

رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران نیز با بیان اینکه سرمایه‌گذاری توسعه‌ای می‌تواند اقتصاد خدابنده را به حرکت درآورد، تشریح کرد: باید میزان هدف‌گذاری این شهرستان از توسعه اقتصادی استان مشخص شده و در این راستا حرکت شود.

ابراهیم جمیلی با تاکید بر اینکه ایجاد جذابیت و شناسایی ظرفیت‌ها و معافیت‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند موجب حضور سرمایه‌گذار و جذب آن شود، گفت: شهرستان خدابنده طی چند سال گذشته در حوزه سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی برخورداری کمی داشته و نیازمند سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی است.

وی با بیان اینکه خدابنده در حوزه گردشگری می‌تواند با حضور بخش خصوصی شکوفا شود و موجبات توسعه را فراهم کند، عنوان کرد: حضور بخش خصوصی در گردشگری در همه جای دنیا یک تجربه موفق بوده است. استفاده از ظرفیت‌های بوم‌گردی نیز در توسعه اقتصاد گردشگری این شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که برای توسعه گردشگری باید برنامه‌ریزی دقیق شود.

جمیلی با اشاره به اینکه حضور شرکت‌های بزرگ در خدابنده می‌تواند توسعه این شهرستان را ثمربخش کند، اظهار کرد: حضور شرکت‌هایی که می‌توانند کار توسعه را در این منطقه انجام دهند اهمیت بسیاری دارد. در این راستا شناخت دقیق نیازها، ظرفیت‌ها و جذب سرمایه‌گذار می‌تواند راه موفقیت را هموار کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران نیز با تاکید بر اینکه خدابنده آینده خوبی در توسعه اقتصادی دارد، بیان کرد: در این شهرستان حوزه صنایع، معادن و کشاورزی از جمله بخش‌های مهمی است که می‌تواند فعالیت اقتصادی مطلوبی داشته باشند.

مهدی رنگ‌رونا با بیان اینکه اتاق بازرگانی زنجان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و در راستای پیشرفت اقتصادی استان، دست یاری خود را به سوی مسئولان دراز کرده است، تصریح کرد: اتاق می‌تواند حضور و همکاری خود را در راستای سرمایه‌گذاری و معرفی سرمایه‌گذاران برای حضور در این شهرستان انجام دهد. خدابنده از آینده خوبی در توسعه اقتصادی استان زنجان برخوردار است و اتاق با همه توان آمادگی دارد تا همکاری ویژه‌ای با این شهرستان داشته باشد.

عضو دیگر هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کریدور گردشگری در خدابنده می‌تواند منجر به ایجاد ارزش‌افزوده بالا و شناسایی منطقه شود، افزود: این شهرستان با وجود بقاع متبرکه از جمله قیدار نبی در شهرستان خدابنده، ظرفیت‌های مناسبی در حوزه گردشگری مذهبی دارد.

محسن حمیدی با بیان اینکه شکوفا کردن بخش گردشگری در خدابنده یک ظرفیت بسیار خوب اقتصادی است که نیاز به کار عملیاتی دارد، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی می‌تواند در توسعه این شهرستان نقش مثبتی داشته باشد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا