خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی امسال بیش از ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است

به گزارش بازارکار و به نقل از ایرنا امین خوش قامت مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا کنون مبلغ ۲ هزار و ۱۶۵ میلیارد و ۵۸۳ میلیون و ۲۷ هزار ریال تسهیلات به هزار و ۳۱۳ متقاضی پرداخت شده است.

وی افزود: ۹۶.۳۸ درصد از این پرداختی‌های کارآفرینی امید خراسان رضوی به میزان ۸۰۰ میلیارد ریال مربوط به ۵۶۴ متقاضی در حوزه تولید و اشتغال بوده است.

وی ادامه داد: اعتبارات امسال صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی برای پرداخت تسهیلات، سه هزار و ۳۸۱ میلیارد ریال است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی در خصوص تسهیلات پرداخت شده به تفکیک بخش‌های اقتصادی گفت: از ابتدای سال تا کنون در بخش کشاورزی به ۲۳۶ متقاضی مبلغ ۵۴۷ میلیارد و ۷۶ میلیون و ۹ هزار ریال تسهیلات پرداخت شده است.

خوش قامت افزود: همچنین در این بازه زمانی میزان تسهیلات پرداخت شده در بخش خدمات مبلغ ۷۰۰ میلیارد و ۷۱ میلیون و ۱۸ هزار ریال به ۴۳۹ متقاضی بوده است.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت در بخش صنعت به ۴۵۳ متقاضی مبلغ ۸۶۴ میلیارد و ۶۱۹ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی گفت: میزان تسهیلات پرداخت شده در بخش وام ضروری مبلغ ۵۳ میلیارد و ۸۱۷ میلیون ریال به ۱۸۵ متقاضی بوده است.

خوش قامت افزود: همچنین از ابتدای سال تا کنون به هزار و ۱۲۸ متقاضی به مبلغ ۲ هزار و ۱۱۱ میلیارد و ۷۶۶ میلیون و ۲۷ هزار ریال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است که از این طریق برای هزار و ۴۶۶ نفر تعهد اشتغال ایجاد شده است.

وی با بیان این که طرح پرداخت تسهیلات اشتغال از منابع تبصره ۱۸ بودجه سال ۱۴۰۰، در راستای حمایت از طرح‌های حوزه تولید و اشتغال پرداخت می‌شود ادامه داد: داشتن طرح کسب و کار و مدرک مهارتی یا تحصیلی مرتبط از شرایط دریافت وام از صندوق کارآفرینی امید است.

او اضافه کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.karafariniomid.ir مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا