آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

80میلیارد ریال تسهیلات جهت جذب و اشتغال جوانان مهریزی اختصاص یافت

ییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهریز گفت: در سال‌جاری ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از محل تبصره ۱۸ و مشاغل خانگی به این شهرستان اختصاص یافت

امیر عباس دهقانی‌زاده روز یکشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان افزود: از این میزان ۸۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات تبصره ۱۸ و ۴۰ میلیارد ریال بقیه در قالب اعتبارات مشاغل خانگی است که در طول سال جذب و زمینه اشتغال جوانان فراهم می‌شود.

وی موضوع تولید و اشتغال با همکاری بخش خصوصی و خیران در کنار اعتبارات را جزو اهداف مهم دولت ذکر کرد که امسال با جدیت و همکاری بخش‌های مختلف در شهرستان پیگیری و اقدام می‌شود.

این مسئول اظهار کرد: مهمترین مشکل اشتغال شهرستان هم‌اکنون متوجه دانش آموختگان دانشگاه‌ها و بانوان است که در این خصوص با برنامه‌ریزی باید برای حل مشکل اقدام صورت گیرد.

به گفته دهقانی‌زاده، ایجاد زمینه اشتغال مولد و پایدار که جزو رویکرد مهم دولت است به همکاری و همت تمامی مسئولان و همراهی خیران و بخش خصوصی در کنار اقدامات نظام نیاز است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهریز به وضعیت شهرستان و کمبود منابع آبی آن اشاره کرد و گفت: حمایت و تقویت صنایع کم آبخواه جزو اهداف این اداره و سایر مجموعه‌های مرتبط در شهرستان است.

دهقانی‌زاده بیان کرد: دولت از واحدهای کم‌آبخواه و فناورانه در شهرستان حمایت می‌کند که بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران می‌توانند ورود کنند.

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار مهریز گفت: ایجاد تولید و اشتغال مولد و پایدار جزو برنامه‌های مهم در شهرستان با همکاری بخش خصوصی و خیران است.

علیرضا مرادیان افزود: ایجاد زمینه اشتغال که جزو اهداف و رویکرد مهم دولت است به همراهی جدی اعضای کمیته اشتغال شهرستان نیاز دارد.

در مجموع حدود ۳۰ هزار نفر جزو جامعه گارگری شهرستان مهریز هستند که در بخش های تعاون و صنعت در شهر و مناطق روستایی مشغول به کار هستند و رویکرد اصلی توجه به جذب دانش آموختگان متخصص بر حسب نیاز واحدهای تولیدی است.

هم اکنون یک‌هزار و ۱۶۲ کارگاه کوچک و بزرگ با حضور ۹ هزار و ۷۴۶ نفر در شهرستان فعال است و در شهرک‌های صنعتی شهید چمران، ۱۹۶ هکتاری، هرفته، ناحیه صنعتی بهادران و شهرک سنگ و یزد مهر افزون بر چهار هزار نفر اشتغال دارند.

مطابق قانون اساسی فعالیت اقتصادی ایران متشکل از بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاونی است که در حال حاضر بیشترین (حدود ۷۵ درصد) فعالیت در اختیار بخش دولتی است و سهم بخش تعاون در برنامه توسعه ششم باید به ۲۵ درصد برسد که سهم کنونی با این عدد فاصله زیادی دارد.

شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا