چندرسانهدسته‌بندی نشدهرویدادهافرهنگی و اجتماعیمرکزیمرکزی- سردبیر

نتایج نخستین جشنواره فیلم کوتاه جبین در استان مرکزی اعلام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نتایج نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه جبین در حوزه فرهنگ کار اعلام شده است.

به گزارش بازارکار جمشید امیدی در جمع خبرنگاران در اراک اظهار کرد: ۹۸ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که تمام آثار در ۲ بخش اصلی داوری شده است. ۵۶ اثر و ۴۲ فیلم۱۰۰ ثانیه‌ای (موبایلی) توسط «سعید شاه حسینی»، «علیرضا گلستانی» و «محمدزنده نام» مورد بررسی و داوری قرار گرفته است.
وی بیان کرد: در بخش اصلی فیلم مستند “چوب بستنی” مقام اول، فیلم کوتاه انیمیشن “حفره بعدی” عنوان دوم و فیلم کوتاه “چلنگری” مقام سوم را کسب کرده است و چهار اثر فیلم مستند “کولاک”، فیلم مستند “ایده طلایی ( نان )”، فیلم کوتاه “۳۲۵۰” و فیلم کوتاه “به رنگ زندگی” حائز تقدیر شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در بخش فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای (موبایلی) نیز هیات انتخاب و داوری پس از بررسی ۴۲ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره بدلیل ضعف در تکنیک ساخت وعدم رعایت اصول اولیه فیلمسازی هیچ اثری را به عنوان اثر برتر انتخاب نکرد اما با تقدیر از پنج اثر «گذران»، «سیم» ،«بانو» ، «کارگر و صدای تولید» و «صبح جبین» موافقت کردند.
امیدی اضافه کرد: کار این جشنواره برای نخستین بار از دهه مبارک فجر سال گذشته در حوزه فرهنگ آغاز شد و مهمترین محورهای آن، فرهنگ کار با موضوعات مسئولیت پذیری، تعهد به سازمان و انگیزه کاری، داشتن مهارت کاری، احساس مفید بودن، نگرش مثبت در کار، رعایت ایمنی در کار، خلاقیت و نوآوری، تلاش در کار، ارزش کار، ورزش و کار و کرونا و کار، زنان و اشتغال با موضوعات زنان و محیط کار، عفاف و حجاب و مادران شاغل و زنان سرپرست خانواده بود.
وی بیان کرد: این جشنواره در ۲ بخش حرفه‌ای و غیرحرفه ای(آماتور) برگزار شد که بخش حرفه ای شامل فیلم‌های یک تا ۱۵ دقیقه ای کوتاه با موضوعات و محورهای جشنواره در قالب فیلم های داستانی، مستند و انیمیشن بود و بخش غیرحرفه ای (آماتور) شامل فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای برای افرادی که با دوربین‌های خانگی یا موبایل، موضوعات جشنواره را به تصویر کشیدند.
وی به حامیان فیلم کوتاه جبین اشاره کرد و گفت: این دوره از جشنواره با حمایت شرکت گداختار، شرکت ایرالکو، شرکت لجور، اتاق تعاون، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک و شرکت تعاونی پیام پارسیان برگزار شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا