آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

حمايت از مشاغل آسيب ديده در سيل اخير استان يزد

آیت الله ناصری گفت: امید است با اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده بخشی از خسارت‌های وارد شده جبران شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: اشتغال‌های بزرگ و کوچک استان یزد در سیل اخیر دچار آسیب‌های زیادی شده است و امید است با اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده بخشی از خسارت‌های وارد شده جبران شود.

او می گوید: مشاغلی همچون پوشاک و نساجی در سیل اخیر خسارت‌های زیادی را متحمل شدند و نیاز است به این صنایع بیش از گذشته توجه شود، زیرا صنعت پوشاک و نساجی از صنایع مهم استان و کشور هستند.

به گفته او امروزه شاهد تعطیلی کارگاه‌های نساجی در استان و کشور هستیم و این نشان دهنده این است که صنعت نساجی دچار مشکل بزرگی شده که نیاز است هر چه سریع‌تر در راستای رفع این مشکل اقدام شود.

امام جمعه یزد گفت: واردات پوشاک به کشور از دلایل مهم و اصلی آسیب رساندن به صنعت نساجی و پوشاک کشور است و در این راستا باید با اشتغالزایی در زمینه تولید پوشاک با کیفیت در کشور، در زمینه احیا صنعت نساجی گام برداشت.

این موضوع را آیت الله ناصری در دیدار با سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام کشور مطرح کرد.

امام جمعه یزد  گفت: با آموزش زنان و مردان در زمینه تولید پوشاک با کیفیت در هر استان و سرمایه گزاری دولت در این زمینه امید است در آینده‌ای نه چندان دور، در صنعت نساجی به خود کفایی برسیم.

او می گوید: با توجه به فرهنگ ایرانی-اسلامی نیاز است که پوشاکی متناسب با این فرهنگ تولید و عرضه شود و طراحان لباس می‌توانند با ایجاد مُد متناسب با فرهنگ استان و کشور به تولید لباس‌های زیبای ایرانی – اسلامی و متمایز کردن پوشاک ایرانی از پوشاک‌های خارجی در معرفی تاریخ، فرهنگ، تمدن، کیفیت و اصالت نقش بسزایی داشته باشند.

امام جمعه یزد گفت: تغییر و تحول در زمینه پوشاک و نساجی یکی از محور‌های مورد توجه دولت است. باید با تحقیقات درست، آموزش صحیح و سرمایه گزاری مناسب به احیا این صنعت در کشور کمک شود و این مهم تنها با همت مردم، توجه ویژه دولت و ورود سرمایه گزاران خصوصی تحقق می‌یابد.

 

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا