پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

جهاد دانشگاهی یک نهاد دانش بنیان با ماهیت حرکت جهادی است

رییس جهاد دانشگاهی استان کردستان گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی و دانش بنیان با ماهیت حرکت جهادی در بستر علم و فرهنگ است.

رییس جهاد دانشگاهی استان کردستان گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی و دانش بنیان با ماهیت حرکت جهادی در بستر علم و فرهنگ است.

به گزارش بازارکار از  خبرگزاری فارس از سنندج، اکبر اسدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان که به مناسبت چهل و دومین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی و دانش بنیان با ماهیت حرکت جهادی در بستر علم و فرهنگ است.

وی خاطرنشان کرد: این نهاد انقلابی طی 42 سال گذشته منشا حرکت‌های ارزشمندی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، اشتغال و کارآفرینی در سطح کشور بوده و اقدامات آن مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد نیست، یک فرهنگ و حرکت است اشاره کرد و  افزود: بر اساس این فرموده مقام معظم رهبری، جهاد دانشگاهی یک فکر و اندیشه است که بسط و گسترش آن در مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌ها و جامعه، منشاء خیر و برکت و رشد و پیشرفت در کشور می‌شود.

رییس جهاد دانشگاهی استان کردستان اضافه کرد: انتظار از تفکر جهاد دانشگاهی انجام فعالیت گزین و برتر با تلاش و کوشش جهادی است.
به گفته وی، یکی از دلایل موفقیت مجموعه جهاد دانشگاهی، تجربه سازمان موفق در عملیاتی کردن دانش در رشته‌های مختلف دانشگاهی و کاربردی کردن آن برای خدمت به جامعه است.

وی تصریح کرد: شبکه سراسری جهاد انشگاهی در همه استان‌ها و خوشنامی این موضوع در کشور، عامل توجه ویژه مقام معظم رهبری و مسئولان دلسوز نسبت به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است.

اسدی ظرفیت.های قانونی و ساختار منعطف این نهاد عمومی در حوزه علم و فناوری را یکی از توانمندی‌های دیگر جهاد دانشگاهی دانست و عنوان کرد: این مهم، موجب آمادگی جهاد دانشگاهی برای انجام مأموریت‌های ویژه و تعیین شده از سوی مسئولان در سراسر کشور شده است.

وی همچنین از آمادگی جهاد دانشگاهی برای انجام فعالیت‌های ویژه در استان خبر داد و افزود: در صورت حمایت مسئولان استان این نهاد می‌تواند فعالیت‌های فناورانه را در سطح استان اجراء کند.

رییس جهاد دانشگاهی استان کردستان خاطرنشان کرد: مرتفع ساختن مشکلات دست و پا گیر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان، حرکت جهشی و انجام فعالیت‌های گزین و برتر از جمله مهم ترین اقدامات این نهاد طی دو سال گذشته در استان بوده است.

اسدی با تاکید بر اینکه در زمینه انعکاس خدمات و دستاوردهای نظام در استان نباید سیاه‌نمایی و کم‌کاری صورت بگیرد، عنوان کرد: دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی باید به درستی و با دقت توسط مسئولان و جامعه انعکاس یابد.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در این زمینه وارد شده و با ترویج آراء و اندیشه‌های امام خمینی در استان توانسته گام های موثری برای عملی کردن جهاد تبیین بردارد.

رییس جهاد دانشگاهی استان کردستان، از پای کار بودن و آمادگی همه جانبه این نهاد انقلابی برای انجام مأموریت‌های ویژه در جهت توسعه استان خبرداد و افزود: انجام این ماموریت‌ها حمایت همه جانبه مقامات ارشد استانی را می طلبد.

وی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند با صرف نظر کردن از قوانین دست و پاگیر اداری و با کمترین امکانات در استان خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه دهد.

به گفته اسدی، ظرفیت‌های علمی و فناورانه جهاد دانشگاهی در حوزه پزشکی، اصلاح نژاد دام سبک و سنگین، گیاهان دارویی و سایر حوزه‌ها می‌تواند در استان کردستان نیز فعال شود و به مردم خدمات تخصصی ارائه دهد.

وی به ایجاد مرکز تسهیل‌گری اجتماعی، با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر سنندج توسط جهاد دانشگاهی خبر داد و خاطرنشان کرد: طی سال گذشته این نهاد فعالیت‌های خوبی را در حوزه اشتغال و کار آفرینی در سطح استان کردستان انجام داده که از جمله آن، همکاری با کمیته امداد حضرت امام( ره) برای ایجاد اشتغال ۵ هزار نفر از مددجویان زیر پوشش این نهاد است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا